Sledujte nás na YouTube

NVidia chystá tablet SHIELD s Tegrou K1: Objevil se v certifikaci GCF

Příští SHIELD od NVidie možná nebude kapesní herní konzole, ale tablet; alepsoň to naznačuje záznam, který se objevil na stránkách Global Certification Forum (GCF). Podle něj by SHIELD Tablet, jak je zařízení nazýváno, mělo přijít s podporou GSM v pásmech 850, 900, 1800 a 1900.

 

Otázkou je, zdali se bude jednat o tablet v pravém slova smyslu, neboť takový již NVidia ve svém portfoliu má a jmenuje se Tegra Note. Spekuluje se, že tablet SHIELD bude mít 7,9 palcový displej a výkon mu bude dodávat čip Tegra K1. Jméno SHIELD by mohlo naznačovat herní zařízení, což by korespondovalo s vyjádřením ředitele NVidie, který se nedávno nechal slyšet, že hlavní oblasti trhu, na které se bude společnost zaměřovat, je herní a automobilový průmysl.

 

Tweet GCF uvádí, že se jedná o notebook / tablet, což by naznačovalo příchod konvertibilního zařízení s odjímatelným displejem. Zdali se displej bude oddělovat od klasické klávesnice nebo od herního ovladače je zatím velkou neznámou, která by měla být odhalena 22. července na tiskové konferenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *