Domů » Bleskovky » NVidia chystá tablet SHIELD s Tegrou K1: Objevil se v certifikaci GCF

NVidia chystá tablet SHIELD s Tegrou K1: Objevil se v certifikaci GCF

Příští SHIELD od NVidie možná nebude kapesní herní konzole, ale tablet; alepsoň to naznačuje záznam, který se objevil na stránkách Global Certification Forum (GCF). Podle něj by SHIELD Tablet, jak je zařízení nazýváno, mělo přijít s podporou GSM v pásmech 850, 900, 1800 a 1900.

 

Otázkou je, zdali se bude jednat o tablet v pravém slova smyslu, neboť takový již NVidia ve svém portfoliu má a jmenuje se Tegra Note. Spekuluje se, že tablet SHIELD bude mít 7,9 palcový displej a výkon mu bude dodávat čip Tegra K1. Jméno SHIELD by mohlo naznačovat herní zařízení, což by korespondovalo s vyjádřením ředitele NVidie, který se nedávno nechal slyšet, že hlavní oblasti trhu, na které se bude společnost zaměřovat, je herní a automobilový průmysl.

 

Tweet GCF uvádí, že se jedná o notebook / tablet, což by naznačovalo příchod konvertibilního zařízení s odjímatelným displejem. Zdali se displej bude oddělovat od klasické klávesnice nebo od herního ovladače je zatím velkou neznámou, která by měla být odhalena 22. července na tiskové konferenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).