Domů » Bleskovky » NVidia chce důkaz, že čip Apple A5X je výkonnější než Tegra 3

NVidia chce důkaz, že čip Apple A5X je výkonnější než Tegra 3

Pokud jste ve středu sledovali představení nového iPadu od společnosti Apple, mohli jste si během prezentace všimnout zajímavého grafu, který naznačoval, že jejich nový procesor A5X čtyřnásobně poráží výkon srovnatelný s mobilními čtyřjádry – jmenovitě zde byla srovnávána přímo Tegra 3 od NVidie. Které se pochopitelně toto srovnání nelíbí a žádá od Applu doložení naměřených hodnot.

V rozhovoru pro ZDNet řekl obchodní zástupce společnosti Ken Brown, že přes všechny potěšující informace, které byly při uvedení nového iPadu zmíněny, nedokázal Apple tyto výsledky potvrdit. „Musíme se zeptat, jaká aplikace byla na tento účel použita. Byla to pouze jedna aplikace nebo jich bylo více? Jaké ovladače byly použity? Je tolik věcí, které je do benchmarku potřeba zahrnout.

 

Nám bohužel nezbude nic jiného, než počkat, až „The New iPad“ vstoupí na trh. Poté již nic nebude bránit tomu, abychom si i my, koncoví zákazníci, udělali vlastní názor díky programům vyhodnocující skutečný výkon. NVidia si nový iPad také zamýšlí pořídit, aby prý mohli ihned otestovat jeho výkon. Je docela možné, že celá věc ještě může vyústit v soudní spor, zvláště pokud by NVidia prokázala, že údaje prezentované při keynote Applu byly chybné.

Zdroj

Richard Bláha

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments