Domů » Bleskovky » NTT DoCoMo: Nositelná elektronika pro domácí mazlíčky, je libo fitness tracker pro vašeho psa?

NTT DoCoMo: Nositelná elektronika pro domácí mazlíčky, je libo fitness tracker pro vašeho psa?

Pokud patříte mezi milovníky psů či jejich chovatele, jistě by vás potěšil zajímavý druh příslušenství, který jsme objevili na stánku společnosti NTT DoCoMo. Ta nám odprezentovala monitorovací zařízení, které lze upevnit na psí obojek. Skrze mobilní aplikaci pak může majitel sledovat, jakou vzdálenost jeho pes v průběhu dne urazil a kolik přitom spálil kalorií. Monitor aktivity dokonce nabízí možnost sledování délky spánku a okolní teploty. Jelikož se v útrobách zařízení ukrývá modul na SIM kartu a GPS, mohli jsme si na stánku skrze zmíněný software prohlédnout, co v reálném čase dělá psí subjekt na druhém konci planety (data se přenášela z Japonska).

   

Součástí modulu je také dokovací stanice, která slouží nejen k dobíjení, ale i jako hlídač pro případ, že by se pes pokusil zatoulat bez vědomí jeho majitele. V momentě, kdy dojde k překročení předem nadefinované vzdálenosti od stanice, obdrží chovatel SMS zprávu s přesnými GPS souřadnicemi.

 

Jelikož nás celá záležitost velice zaujala, nezapomněli jsme se zeptat na dostupnost. Na tuto otázku nám však bylo řečeno, že s prodejem mimo domovské Japonsko se zatím nepočítá (čemuž se ani nedivíme). Přesto je vidět, že nositelná elektronika nebude v budoucnosti pouze výsadou lidí, ale dorazí i na obojky našich domácích mazlíčků. 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. mokashi (neregistrovaný)

    to chci :-)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *