Domů » Bleskovky » NSA má údajně přístup do každého iPhonu

NSA má údajně přístup do každého iPhonu

S kauzou Edwarda Snowdena se v posledních měsících staly otázky osobní bezpečnosti velmi ožehavým tématem. Ačkoliv se většina technologických společností snaží očistit od podezření ze spolupráce s bezpečnostní agenturou NSA, stále se objevují materiály, které naznačují pravý opak. Tentokrát se do hledáčku médií dostal samotný Apple. Podle německého deníku Der Spiegel má NSA mocný nástroj umožňující nasazení sledovacího softwaru (spyware) do každého smartphonu s operačním systémem iOS.

 

Bezpečnostní agentura na programu zvaném Dropout Jeep pracuje od roku 2008 a podle zveřejněných dokumentů lze s jeho pomocí získat téměř veškerá uživatelská data a to včetně dálkového přístupu k mikrofonu a integrovanému fotoaparátu. Jelikož materiály neobsahují technické podrobnosti, visí zde otazníky nad možnými cestami, kterými NSA dokáže iPhony infiltrovat. Jedna z možností operuje s vysoce vyspělými technologiemi, které umožňují vzdálené nainstalování sledovacího softwaru. Druhá varianta se naopak opírá o přímou spolupráci mezi oběma subjekty, což Apple okamžitě popřel.

Pouhá myšlenka, že iPhone, který leží na vašem stole může být pod neustálým dohledem, je více než děsivá. Bude tedy zajímavé sledovat, jak a zda vůbec se k celé záležitosti vyjádří samotná NSA.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments