Domů » Bleskovky » Nový vzhled Obchodu Play porušuje pravidla, která si Google sám stanovil

Nový vzhled Obchodu Play porušuje pravidla, která si Google sám stanovil

Google začal postupně vypouštět nový update Obchodu Play, který na první pohled není nijak výjimečný. Kromě změn pod pokličkou přidává totiž jen jednu novou lištu, která dále dělí domovskou stránku na podrobnější kategorie. A v tom je právě ten problém.

Když Google v roce 2014 představil nový standard vzhledu aplikací pro Android, vydal příručku popisující vývojářům jak správně „převléknout“ jejich aplikace do Material Designu. A jedním z pravidel je právě požadavek, aby aplikace nepoužívaly zdvojené lišty a záložka vždy ukazovala relevantní obsah na nové obrazovce, což demonstruje na příkladu hudební aplikace.

Abychom byli féroví, je nutno uznat, že druhá lišta v Obchodu Play zdaleka tak nesplývá s horním panelem jako tomu je u vzorové hudební aplikace. I tak by ale člověk čekal, že se Google bude držet pravidel, s nimiž sám přišel.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments