Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Nový snímač od Sony obsahuje 192bodový autofokus: Dočká se jej Xperia Z4?

Nový snímač od Sony obsahuje 192bodový autofokus: Dočká se jej Xperia Z4?

Fotosnímače od Sony se nachází nejen ve vlastních zařízeních japonské společnosti, ale rovněž v mnoha přístrojích konkurence včetně Apple iPhone, telefonech od LG a Samsungu a dalších výrobců. Další generace vlajkového čipu od Sony nese jméno Exmor RS IMX230 a oproti současné generaci, kterou disponuje například Xperia Z3, nabídne spoustu vylepšení.

  

Čip disponuje 192bodovým autofokusem s fázovou detekcí v rovině obrazu, díky čemuž bude schopný velmi rychle zaostřovat na rychle se pohybující objekty. Fyzická velikost snímače se smrskla z 1/2,3“ na 1/2,4“, naopak decentně narostlo rozlišení na 21 megapixelů (5 344 × 4 016 pixelů). Při pořizování fotografií i videa bude možné využít technologie HDR, čip zvládne zaznamenávat video v rozlišení 4K (4 096 × 2 160 pixelů) ve 30 fps, Full HD video v 60 snímcích za vteřinu, případně HD video se 120 fps.

  

Sériová výroba nového čipu má začít v dubnu 2015, jeho cena pro konkurenční výrobce zařízení má být 2 100 Jenů (asi 400 Kč). Spekuluje se, že tímto čipem má být vybavena příští vlajková loď Sony Xperia Z4. Pro střetní třídu zařízení Sony připravuje podobný čip s rozlišením 16 megapixelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel