Domů » Články » Nový Saturn SP90

Nový Saturn SP90

saturn SP90Zařízení s Windows Mobile se těší stále větší oblibě. Výrobci jsou si toho velmi dobře vědomi a proto se objevuje stále více  nových zařízení. Jednou takovou novinkou je zařízení s názvem Saturn SP90.

Windows Mobile 5 je už v nových komunikátorech samozřejmostí, Saturn SP90 není výjimkou. Procesor Freescale i.MX21 s frekvencí 350Mhz by měl zajistit dostatečně svižný chod systému. Zařízení nabízí 64 MB SDRAM a 128 MB ROM, což je v dnešní době už slabý průměr.

Display má úhlopříčku 2,8’‘, bohužel nabídne jen QVGA rozlišení. Ovšem 262, 144 barev je v dnešní době u kapesních zařízení jen málokdy k vidění (podobný display nabídne i zařízení ORSiO, o kterém jsme vás nedávno informovali).

Saturn SP90 bude podporovat GSM sítě v pásmech 900, 1800, 1900 MHz. Bohužel nebude podporovat EDGE ani UMTS, což je podle mého názoru docela mínus. Zařízení dále bude obsahovat Bluetooth, IrDa i Wi-Fi. Paměť zařízení půjde rozšířit kartami typu miniSD. Fotoaparát má rozlišení 2Mpx a nabízí 8x Zoom. Celkový design není nijak převratný, ale  jistě si najde spoustu příznivců (i odpůrců). Velmi pěkně vypadá výsuvná QWERTY klávesnice.

Zdroj: MSmobiles.com

Jiří Hálek

Diskuze k článku

  1. Mně se líbí. Ty vlastnosti predevsim – vše co kritizujete zkousnu a co je dulezitejisi; snad to prijemne snizi cenu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).