Domů » Bleskovky » Nový rekordman mezi fotomobily: Oppo Find 7 bude zřejmě mít 50Mpx snímač

Nový rekordman mezi fotomobily: Oppo Find 7 bude zřejmě mít 50Mpx snímač

Současná královna fotomobilů Nokia 1020 (recenze) byla představena již loni červenci a dosud se ji žádnému z výrobců mobilních telefonů nepodařilo sesadit z trůnu. Na internetu se objevil obrázek vozidla Ford s floridskou poznávací značkou (zřejmě byl ale pořízen v Barceloně) v rozlišení 50 Mpx. Podle informací z EXIF stál za jejím pořízením mobilní telefon.

 

Tím má být nadcházející vlajková loď čínské společnosti Oppo s názvem Find 7. Originální snímek má rozlišení 8160 × 6120 pixelů a velikost 9,7 MB, můžete si jej stáhnout zde. Technologie vysokého rozlišení bude zřejmě použita ke stejným účelům, jako v již zmíněné Lumii 1020 – k bezztrátovému zoomu a ke zmenšování snímků v plném rozlišení pro získání kvalitnějšího snímku díky vysoké hustotě pixelů, tzv. oversamplingu.

 
Možná podoba telefonu Oppo Find 7

Z minulosti mají být známé i další parametry tohoto fotomobilu, ten má přijít s 5,5 palcovým displejem s rozlišením 1440 x 2560 pixelů. Výpočetní jednotkou má být Qualcomm Snapdragon 800 nebo nenovější Snapdragon 805 s taktem 2,3 GHz. Oficiální představení proběhne 19. března na samostatné akci, která se odehraje v Pekingu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments