Domů » Bleskovky » Nový rekordman mezi fotomobily: Oppo Find 7 bude zřejmě mít 50Mpx snímač

Nový rekordman mezi fotomobily: Oppo Find 7 bude zřejmě mít 50Mpx snímač

Současná královna fotomobilů Nokia 1020 (recenze) byla představena již loni červenci a dosud se ji žádnému z výrobců mobilních telefonů nepodařilo sesadit z trůnu. Na internetu se objevil obrázek vozidla Ford s floridskou poznávací značkou (zřejmě byl ale pořízen v Barceloně) v rozlišení 50 Mpx. Podle informací z EXIF stál za jejím pořízením mobilní telefon.

 

Tím má být nadcházející vlajková loď čínské společnosti Oppo s názvem Find 7. Originální snímek má rozlišení 8160 × 6120 pixelů a velikost 9,7 MB, můžete si jej stáhnout zde. Technologie vysokého rozlišení bude zřejmě použita ke stejným účelům, jako v již zmíněné Lumii 1020 – k bezztrátovému zoomu a ke zmenšování snímků v plném rozlišení pro získání kvalitnějšího snímku díky vysoké hustotě pixelů, tzv. oversamplingu.


 
Možná podoba telefonu Oppo Find 7

Z minulosti mají být známé i další parametry tohoto fotomobilu, ten má přijít s 5,5 palcovým displejem s rozlišením 1440 x 2560 pixelů. Výpočetní jednotkou má být Qualcomm Snapdragon 800 nebo nenovější Snapdragon 805 s taktem 2,3 GHz. Oficiální představení proběhne 19. března na samostatné akci, která se odehraje v Pekingu.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
orgasmic (neregistrovaný)
Anonym
orgasmic (neregistrovaný)

To by byl super kousek. Navic i repro na zadech…nekdo u tohoto mobilu premyslel.

... (neregistrovaný)
Anonym
... (neregistrovaný)

tvl strašne inovatívne nieže by to niekto mal -_- je to ale super , aspoň v Nokiach mám 808 a hovorím že megapixely niesú všetko , ale tak u Oppo to tak asi bude, iba aby papierovo niekoho prekonali…

knizmi (neregistrovaný)
Anonym
knizmi (neregistrovaný)

Jo, to dává smysl mít na pidisnímači v mobilu větší počet pixelů, než mají některé středoformáty. O fullframech ani nemluvím.

Mauik
Uživatel
Mauik

velkost snimaca Oppo niekde spomina? ;)

knizmi (neregistrovaný)
Anonym
knizmi (neregistrovaný)

Středoformátové políčko by bylo větší než telefon samotný (i když kdo ví u dnešních mobilů) a o tom FF (a čemkoliv větším než nějaká 1/1,2″) taky úspěšně pochybuju, protože objektiv ;-)