Domů » Bleskovky » Nový produkt na cestě: IKEA a Sonos společně „roztančí“ obrazové rámy

Nový produkt na cestě: IKEA a Sonos společně „roztančí“ obrazové rámy

Před pár lety začal švédský nábytkářský gigant IKEA pomalu, ale jistě objevovat krásy chytré domácnosti. Po nesmělých krůčcích s osvětlením a roletami začal spolupracovat s americkou firmou Sonos, která vyráběla chytré hudební ekosystémy dříve, než to bylo v kurzu. Společně tak vznikla celá plejáda chytrých produktů, včetně lampy, která má místo klasické základny reproduktor s puncem Sonos.

ikea
IKEA plánuje rozšířit portfolio reproduktorů od firmy Sonos

Nenápadnost reproduktorů v prostoru se pro společnost IKEA stala jistou obsesí, o čemž svědčí také nový produkt, který Švédové nechtěně zveřejnili na stránkách americké pobočky. Tím je rám na obrazy, který má v sobě ukrytý reproduktor a taktéž spolupracuje se všemi ostatními repráčky značky Sonos. Společně s hudebním rámem je dodáván také „obraz“, který si bohužel nemůžete vyměnit za svůj vlastní, nicméně k dispozici by mělo být hned několik designů. Celková velikost hudebního rámu je 55 x 40 x 5 centimetrů.

Nový rámový – či spíše obrazový – reproduktor se na chvíli objevil na internetových stránkách IKEA ve Spojených státech za cenu 199 dolarů (cca 4 200 korun). Aktuálně je stránka již stažena a prozatím není jasné, kdy se rámový reproduktor dostane do prodeje a jestli se bude prodávat také v našich končinách.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

 1. Zvláštní svět IKEA, který se mi z jedné strany líbí, z té druhé je nemůžu ani cítit a příkladem toho buď právě reproduktory Sonos, které jsem měl možnost v sobotu vyzkoušet a zakoupit. Reproduktor ok, na prodejně mi zvuk přišel trochu plechový, ale doma hraje dobře, ne perfektně, ale dobře, zato nerezové hrnce, které zrezly už po prvním vaření, myslel jsem, že mě porazí, takovohle zkušenost nemám ani od Vietnamců.

  • A jak to hraje?
   Toť otázka.
   Pořádnou ozvučnici do rámu obrazu neschováš.
   Takže se budou kouzlit s procesingem, výsledek bude tristní, tak jako u většiny těchto „moderních a chytrých“ řešení. Spodek nedodali, střed ječí, vejšky agresivní.
   Ona fyzika holt nejde odrbávat donekonečna.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).