Domů » Bleskovky » Nový Nexus 7: Jaké můžeme očekávat ceny?

Nový Nexus 7: Jaké můžeme očekávat ceny?

Google ve středu představil další generaci tabletu Nexus 7, která přináší řadu zlepšení oproti předchozí verzi. Ve Spojených státech se cena pohybuje v rozmezí 229 – 349 dolarů (4580 – 6980 korun). Ve Spojených Státech je nutno připočíst daň, která se pohybuje od 0 do 10 %. Tím dojde ke snížení cenového rozdílu. Jak tomu bývá zvykem, můžeme očekávat, že Nexus 7 u nás bude oficiálně dostupný se značným zpožděním a cena bude vyšší než prostý přepočet z dolarů. Google již zveřejnil ceny pro Velkou Británii a tam nový Nexus 7 začíná na 239 librách (6870 korun). Výsledná cena je tak o 22 – 34 % vyšší (podle daně amerického státu). Pokud nechcete čekat a máte zálusk na nový tablet od Googlu, víte, k jaké ceně se dostane po připočtení dopravy a cla. Zároveň můžeme dál doufat, že v budoucnu bude Play Store nabízet hardware i u nás. 

Kontaktovali jsme distributora zařízení a ten nám podal doplňující informace: „V České republice se bude tablet Nexus 7 nabízet s 16GB úložištěm + Wi-Fi a 32GB úložištěm + WiFi a LTE. Ceny i dostupnost budou upřesněny později.“

 

David Podzimek

6 komentářů

 1. „Ve Spojených státech se cena pohybuje v rozmezí 229 – 349 dolarů (4580 – 6980 korun). Jak tomu bývá zvykem, můžeme očekávat, že Nexus 7 u nás bude oficiálně dostupný se značným zpožděním a cena bude vyšší než prostý přepočet z dolarů. Google již zveřejnil ceny pro Velkou Británii a tam nový Nexus 7 začíná na 239 librách (6870 korun). Výsledná cena je tak o 34 % vyšší. “

  Klasika. Předpokládám, že redaktorovi asi uniklo, že cena US je bez daně, kdežto UK cena je s daní? A toto je z velké části rozdil.

  • David Podzimek

   V US se daň pohybuje v rozmezí 0 – 10 %. Upřesnil jsem to v článku a děkuji za připomínku :)

 2. Mishack (neregistrovaný)

  Jaké můžeme očekávat ceny? České. V jednoduchosti – nejméně x2…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Ceny už nejsou jednotné, takže jak na to chcete odpovědět?

  • To vubec. U minuleho Nexu 7 plus minus odpovidaly prepoctu kurzu a DPH.

 3. sdf (neregistrovaný)

  Cena v CR by mela byt cena v USD prevedena na EUR v kurzu 1USD=1EUR a prevedene na Kc, tak to bylo u predchozi verze a pokud to bude rozdil ceny v CR vetsi nez 5% tak se snazi dovozce sproste napakovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).