Nový iPhone SE ukrývá překvapení, které potěší každého

Apple iPhone SE 3 1

Před pár dny představený iPhone SE třetí generace se pyšní výkonným čipsetem A15 Bionic, podporou sítí 5. generace nebo delší výdrží na baterii. Ačkoli se může zdát, že kromě těchto novinek zůstalo vše při starém, opak je pravdou. Server MacRumors ve spolupráci s vývojářem Moritzem Sternemannem přišel ještě na jednu novinku, kterou se gigant z Cupertina na své tiskové konferenci nepochlubil.

Nový iPhone SE dostal vyšší porci RAM

Podle údajů získaných z vláken uvnitř Xcode 13.3 RC, který Apple vypustil po skončení úterní tiskové konference, ukrývá nový iPhone SE rovnou 4 GB operační paměti. Z vyšší kapacity RAM budou těžit především náročnější aplikace, jako různé editory fotografií a videí, případně hry. Předchozí model přitom disponoval pouze 3 GB RAM, takže se jedná o vítaný nárůst. Xcode se ukázal už v minulosti jako spolehlivý zdroj informací o hardwaru Applu, například když odhalil 4 GB RAM u iPadu mini 6.

Apple iPhone SE 3 2
Více RAM ocení především náruživí hráči

iPhone SE poslední iterace bude dostupný od 18. března, předprodej začíná už tento pátek. Startovací cena je v jeho případě 12 490 Kč pro 64GB paměťovou variantu, za 128GB zákazníci zaplatí 13 990 Kč a nejvyšší 256GB verze stojí 16 990 Kč. Nové iPhony SE s tříletou zárukou si můžete předobjednat například na mp.cz.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku