Domů » Bleskovky » Nový iPhone SE: předlohou pro design bude iPhone X

Nový iPhone SE: předlohou pro design bude iPhone X

iPhone SE 2 je zatím stále velkou záhadou a prakticky nikdo přesně neví, jak bude nakonec vypadat či zda se ho vůbec dočkáme. Jasno v tom zatím neudělal ani samotný Apple, který o případné existenci modelu mlčí jako hrob. Naději nám ale nyní dává jeden z výrobců příslušenství, který věří, že nový iPhone SE přejme hlavní designové prvky modelu iPhone X.

O nový render se podělil výrobce příslušenství Olixar. Podle něj bychom se měli dočkat velmi podobného designového zpracování jako u původního modelu SE, výjimkou bude pouze nový displej. S přibývajícím úniky začínáme mít pocit, že bychom se jeho odhalení přeci jen mohli dočkat na konferenci WWDC 2018. Nejpodstatnější novinkou nového modelu by měla být změna v předním panelu. Ten by se měl zbavit až příliš velkých rámečků a měl by nabídnout dnes tak všude rozšířený výřez v displeji. Že letos dorazí druhá generace iPhone SE, prozrazuje i @evleaks, podle jeho informací se bude jmenovat jednoduše iPhone SE (2018).

Celkově bychom se letos mohli dočkat čtyřech nových modelů iPhone, všechny by pak měly nabídnout podobný design předních stran, avšak s různými technologiemi. Stále však zbývá mnoho nezodpovězených otázek, na které si však nejspíše budeme muset počkat do oficiálního představení.

Jak by vypadal iPhone SE 2 s výřezem v displeji? Podívejte se na detailní rendery

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

13 komentářů

 1. Tak to by bol dobry tah. Kazdy robi len velke padla podla najnovsich trendov.
  Lenze takyto displej by mal zmysel aj v mensom tele.

  Konecne skoncil aj apple s tym otrasnym dizajnom. Novy dizajn je prakticky a navyse aj esteticky

 2. Ty hranate tvary se mi libi vice :)

 3. Tak nakonec nebude nesmrtelny design s obrimi ramecky, malym displejem, jackem a cteckou, ktery tady tlacil UNI?

 4. Jeremy Eric Nowak

  Je to jen render.. =D zase bych si takovy nadeje nedelal.. navic pokud by jej udelali s HW z X, tak cena nebude pod dvacet tisic.. a vzhledem k tomu ze na faceID neni dostatek linek s odpovidajici kvalitou a jej mit i dalsi tri modely co letos apple predstavi,t ak bych si takovy nadeje nedaval

 5. Kravina, to Apple nikdy neudělá… Kanibalizoval by si svou vlajkovou loď. A cena by byla rozhodne vysoká. Čekám spis stejný design, se skleněnými zády. Necháme se překvapit.

 6. Můžete mi někdo říci ( podle toho renderu ) jak by asi nahoru narvali vsechny ty senzory? Kdyz se podívám na aktuální ajfonX tak má výřez přes 3/4.. Pokud by ten tel. měl diplej o palec menší, tak ten výřez prostě musí být přes celou šířku = tohle je blbost..
  Buďto se výřez konat nebude, nebo bude – ale dole bude klasicke touchID
  Jiná varianta si myslím že nebude ( že by dával epl touchID na záda telefonu mi příjde jako naprosté scifi )

 7. Bylo by to nádherné, ale je to asi nereálné. Ona 16:9 plocha mi u takového telefonu vychází něco kolem těch 4,7″ + displej nahoře a dole. Takové zařízení by kanibalizovalo hlavně 8čku, protože by mělo větší displej.
  Zase kdyby to představili až v září, kdy by zrušili prodeje všech současných iPhone a nastoupilo kompletně nové portfolio (tohle SE + dvě Xka) tak by to dávalo poměrně velký smysl a určitě by si našlo spoustu kupců.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).