Domů » Bleskovky » Nový iPhone SE: předlohou pro design bude iPhone X

Nový iPhone SE: předlohou pro design bude iPhone X

iPhone SE 2 je zatím stále velkou záhadou a prakticky nikdo přesně neví, jak bude nakonec vypadat či zda se ho vůbec dočkáme. Jasno v tom zatím neudělal ani samotný Apple, který o případné existenci modelu mlčí jako hrob. Naději nám ale nyní dává jeden z výrobců příslušenství, který věří, že nový iPhone SE přejme hlavní designové prvky modelu iPhone X.

O nový render se podělil výrobce příslušenství Olixar. Podle něj bychom se měli dočkat velmi podobného designového zpracování jako u původního modelu SE, výjimkou bude pouze nový displej. S přibývajícím úniky začínáme mít pocit, že bychom se jeho odhalení přeci jen mohli dočkat na konferenci WWDC 2018. Nejpodstatnější novinkou nového modelu by měla být změna v předním panelu. Ten by se měl zbavit až příliš velkých rámečků a měl by nabídnout dnes tak všude rozšířený výřez v displeji. Že letos dorazí druhá generace iPhone SE, prozrazuje i @evleaks, podle jeho informací se bude jmenovat jednoduše iPhone SE (2018).

Celkově bychom se letos mohli dočkat čtyřech nových modelů iPhone, všechny by pak měly nabídnout podobný design předních stran, avšak s různými technologiemi. Stále však zbývá mnoho nezodpovězených otázek, na které si však nejspíše budeme muset počkat do oficiálního představení.

Jak by vypadal iPhone SE 2 s výřezem v displeji? Podívejte se na detailní rendery

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

13 komentářů

 1. Tak to by bol dobry tah. Kazdy robi len velke padla podla najnovsich trendov.
  Lenze takyto displej by mal zmysel aj v mensom tele.

  Konecne skoncil aj apple s tym otrasnym dizajnom. Novy dizajn je prakticky a navyse aj esteticky

 2. Ty hranate tvary se mi libi vice :)

 3. Tak nakonec nebude nesmrtelny design s obrimi ramecky, malym displejem, jackem a cteckou, ktery tady tlacil UNI?

 4. Jeremy Eric Nowak

  Je to jen render.. =D zase bych si takovy nadeje nedelal.. navic pokud by jej udelali s HW z X, tak cena nebude pod dvacet tisic.. a vzhledem k tomu ze na faceID neni dostatek linek s odpovidajici kvalitou a jej mit i dalsi tri modely co letos apple predstavi,t ak bych si takovy nadeje nedaval

  • Face id to mat nemusi, ani vyrez, kludne staci citacka, nie kruhova ale ovalna, aby sa tam zmestil vacsi displej.

 5. Kravina, to Apple nikdy neudělá… Kanibalizoval by si svou vlajkovou loď. A cena by byla rozhodne vysoká. Čekám spis stejný design, se skleněnými zády. Necháme se překvapit.

 6. Můžete mi někdo říci ( podle toho renderu ) jak by asi nahoru narvali vsechny ty senzory? Kdyz se podívám na aktuální ajfonX tak má výřez přes 3/4.. Pokud by ten tel. měl diplej o palec menší, tak ten výřez prostě musí být přes celou šířku = tohle je blbost..
  Buďto se výřez konat nebude, nebo bude – ale dole bude klasicke touchID
  Jiná varianta si myslím že nebude ( že by dával epl touchID na záda telefonu mi příjde jako naprosté scifi )

 7. Bylo by to nádherné, ale je to asi nereálné. Ona 16:9 plocha mi u takového telefonu vychází něco kolem těch 4,7″ + displej nahoře a dole. Takové zařízení by kanibalizovalo hlavně 8čku, protože by mělo větší displej.
  Zase kdyby to představili až v září, kdy by zrušili prodeje všech současných iPhone a nastoupilo kompletně nové portfolio (tohle SE + dvě Xka) tak by to dávalo poměrně velký smysl a určitě by si našlo spoustu kupců.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).