Domů » Bleskovky » Nový displej pro virtuální realitu má 3,5× více pixelů než HTC Vive

Nový displej pro virtuální realitu má 3,5× více pixelů než HTC Vive

Společnost Samsung investuje do vývoje nových displejů nemalé peníze, letos by měl dokonce na její AMOLED panely přejít i Apple u svých iPhonů. Před týdnem korejský gigant prezentoval na konferenci SID (Society Information Display) 2017 elastický natahovací panel či zobrazovač s rekordní jemností 2 250 ppi, to však byly pouze prototypy, s nimiž se v reálně setkáme za dlouhou dobu. Na konferenci The Display Week 2017 však Samsung ukázal displeje pro virtuální realitu, s nimiž se můžeme setkat již zanedlouho.

Nové panely mají úhlopříčku 3,5″ a rozlišení 2 024 × 2 200 pixelů, což znamená jemnost 858 bodů na palec. Oproti současné konkurenci HTC Vive či Oculus Rift se tak jedná o téměř 2× jemnější panely, které mají 3,5× více pixelů. Jednotlivé body již při této jemnosti nemají být takřka rozpoznatelné, což zážitek z virtuální reality povýší na novou úroveň. S větším množstvím pixelů ale také naroste hlad virtuální reality po vyšším výkonu.

Obnovovací frekvence nových displejů je 90Hz, maximální jas činí 100 nitů. Zatím není jisté, zda Samsung své panely použije pro vlastní samostatnou virtuální realitu, či toto řešení poskytne konkurenci; ostatně jak HTC Vive, tak Oculus Rift používají displeje právě od Samsungu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. A to rozlišení má dohromady 4 048 x 2 200px nebo oba mají jen 2 024 x 2 200px.

  2. No jo, jenže vyšší rozlišení není problém. Problém je tu virtuální realitu v takovém rozlišení rozjet. Současné HTC Vive zvládne i mainstreamová grafika, ale jakou grafiku by sestava potřebovala při takto vysokém rozlišení?

  3. Redakce: HTC Vive nebo Oculus (resp. Facebook) nejsou pro Samsung konkurence, ale odběratelé:) BTW: Samsung nemá VR headset, tak si ani nemohou být konkurencí.
    Nicméně je tu problém jak píše Tomáš S (neregistrovaný), výkon. A to nejen výpočetní, ale i komunikační (video výstup s takovým tokem). Ono takové 4K@90Hz něčím protlačit….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).