Nový displej pro virtuální realitu má 3,5× více pixelů než HTC Vive

Společnost Samsung investuje do vývoje nových displejů nemalé peníze, letos by měl dokonce na její AMOLED panely přejít i Apple u svých iPhonů. Před týdnem korejský gigant prezentoval na konferenci SID (Society Information Display) 2017 elastický natahovací panel či zobrazovač s rekordní jemností 2 250 ppi, to však byly pouze prototypy, s nimiž se v reálně setkáme za dlouhou dobu. Na konferenci The Display Week 2017 však Samsung ukázal displeje pro virtuální realitu, s nimiž se můžeme setkat již zanedlouho.

Nové panely mají úhlopříčku 3,5″ a rozlišení 2 024 × 2 200 pixelů, což znamená jemnost 858 bodů na palec. Oproti současné konkurenci HTC Vive či Oculus Rift se tak jedná o téměř 2× jemnější panely, které mají 3,5× více pixelů. Jednotlivé body již při této jemnosti nemají být takřka rozpoznatelné, což zážitek z virtuální reality povýší na novou úroveň. S větším množstvím pixelů ale také naroste hlad virtuální reality po vyšším výkonu.

Obnovovací frekvence nových displejů je 90Hz, maximální jas činí 100 nitů. Zatím není jisté, zda Samsung své panely použije pro vlastní samostatnou virtuální realitu, či toto řešení poskytne konkurenci; ostatně jak HTC Vive, tak Oculus Rift používají displeje právě od Samsungu.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku