Domů » Bleskovky » Nový AR.Drone 3.0 od Parrotu slibuje špičkovou kvalitu fotografií a videa

Nový AR.Drone 3.0 od Parrotu slibuje špičkovou kvalitu fotografií a videa

První dron od společnosti Parrot byl představen už v roce 2010. Dva roky poté byla představena vylepšená verze AR.Drone 2.0 (recenze) a nyní společnost přichází s nejnovějším modelem AR.Drone 3.0 – Bebop Drone. Nová generace je o poznání menší, lehčí a výrobce u ní kladl důraz především na špičkovou kvalitu pořizovaného obrazu a fotografií. Parrot chce jít po krku oblíbené kvadrokoptéře DJI Phantom 2 Vision, což je hodně odvážný krok.

  

Zařízení je vybaveno 14Mpx „fish-eye“ kamerou a tříosým stabilizačním systémem, která je schopna pořizovat snímky a video v zorném poli 180°. V případě videa zvládne záznam ve Full HD rozlišení při 30 FPS. Pro komunikaci s ovládacím zařízením, kterým kromě chytrého telefonu může být klidně i Oculus Rift VR, poslouží Wi-Fi modul s podporou standardnů 802.11ac se čtyřmi keramickými anténami (2,4 a 5 GHz).

Výbavu uzavírá dual-core procesor, 8GB interní paměť a GPS/Glonass. Samotný řídící systém AR.Drona 3.0 běží na Linuxu. Vyměnitelný akumulátor má kapacitu 1200 mAh a doba letu by se měla pohybovat okolo 12 minut. Ovládání na mobilních telefonech s Androidem a iPhonu bude možné prostřednictvím nové verze aplikace FreeFlight 3.0. Na trhu se tato novinka bohužel objeví až v průběhu čtvrtého kvartálu tohoto roku za cenu okolo 650 USD (zhruba 13 000 Kč).

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments