Domů » Bleskovky » 7″ Full HD displej od JDI: Dvakrát vyšší jas než konkurence a nižší energetická náročnost

7″ Full HD displej od JDI: Dvakrát vyšší jas než konkurence a nižší energetická náročnost

Společnost Japan Display Inc. (JDI) je podnik stvořený sloučením LCD divizí firem Sony, Toshiba a Hitachi, který vznikl na základě dohody 15. listopadu 2011 v Tokiu. Tato společnost nyní představila nový průlomový produkt – prototyp 7palcového displeje s jasem 1 000 nitů (candela na metr čtvereční) a sníženými energetickými požadavky.

  

Pro srovnání – současné telefony, například Samsung Galaxy S5 nebo HTC One M8, nabídnou jas kolem hodnoty 500 nitů a o 40 % vyšší energetickou náročnost. Těchto parametrů je dosaženo použitím Sony WhiteMagic, což je technologie, která do matice RGB přidává jeden extra bílý subpixel (RGBW). Displej tak zaručuje perfektní viditelnost i na jasném slunečním světle.

  

Sedmipalcový displej má rozlišení 1920 × 1200 pixelů, což znamená hustotu 323 ppi. Na kompletní specifikace prototypu se můžete podívat na následující tabulce:

 

Pravda, po představení telefonu LG G3 může vypadat rozlišení tohoto displeje jako chudý příbuzný, jeho kvality spočívají v jiných parametrech. Jsme zvědaví, v jakém tabletu (nebo přerostlém telefonu) bude tento displej použit jako první.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Myslím, že RGBW se již v minulosti take pouzivalo.

 2. Detasek (neregistrovaný)

  Sony Xperia P

 3. mta (neregistrovaný)

  Ano, tohle je správný trend. Namísto nesmyslného zvyšování rozlišení by se výrobci měli ubírat tímto směrem. Tedy věrnost podání barev, kontrast a zmíněná čitelnost na slunci.

  K čemu je mi xxx rozlišení, když na display nevidím?

  • Nj, ale vysvětluj to lidem (viz. kritika na „nízké“ rozlišení iPhone). Přitom jasně ten displej jde po jiných vlastnostech, kalibrace barev, jas, přesně jak píšeš. A přesto (i tady) má plno lidí pocit, že jak tam není 400ppi nebo víc, je ten displej špatný:-/

 4. JaroB (neregistrovaný)

  No už aby SONY uvoľnila 7″ tablet s WhiteMagic displejom lebo to jeden segment trhu kde SONY chýba…7″tablet

  A s tým rozlíšením tiež súhlasím…je to už len marketing lebo máme QHD displej..u telefónu zbytočnosť ešte u 10″ tabletu si to viem predstaviť…a

  le hlavne, že na NB vládne s kľudom angličana trápne 1366×768 a TFT TN displej…ak chceš IPS FULL HD tak okolo 1000€ ťa neminie …no je toto normálne???

  • No však už létaly nějaké pokuty za kartely LCD v NB pokud se nepletu….

   Jen technická, TFT je využit jak u TN tak u IPS, resp. všude.

  • JaroB (neregistrovaný)

   TFT …to viem preto som to tak napísal a nie iba TFT :)

   PS: a čo máme s toho, že lietali pokuty? nič sa nezmenilo :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).