Domů » Bleskovky » Novinky ze světa Xboxu: Zlevněný One bez Kinectu a Skype zdarma

Novinky ze světa Xboxu: Zlevněný One bez Kinectu a Skype zdarma

Novopečený šéf divize Xbox v Microsoftu Phil Spencer včera na oficiálním firemním blogu oznámil řadu novinek, které se týkají jak obou současně prodávaných konzolí, tak populární herní sítě Xbox Live. Tou zřejmě nejvýznamnější je začátek prodeje varianty Xboxu One bez dodávaného senzoru Kinect.

Bylo tak vyslyšeno volání gamerů, kteří žádali možnost volby a s ní spojenou nižší cenu přístroje. Ta byla v tomto případě stanovena na 399 dolarů, tedy o sto méně než při loňském startu prodeje. Microosft pak v druhé polovině roku začne nabízet zvlášť i samotný Kinect.

 


Další pozitivní změny se týkají sítě Xbox Live. Předně, předplatitelé zlatého členství se mohou těšit na celou řadu velkých slev a pravidelných akcí, ve kterých se dočkají vybraných titulů zdarma. Majitelé Xboxu 360 se mohou například už v červnu těšit na dárky v podobě her Dark Souls, Charlie Murder a Super Street Fighter IV: Arcade Edition.

Spencer ale nezapomněl ani na členy bezplatné varianty Xbox Live, kterým budou po letech konečně zpřístupněny multimediální služby, například Netflix, u nás dostupné HBO: Go a další. Majitelé Xboxu One budou moci také zdarma využívat i domácí aplikace Microsoftu jako Internet Explorer, Skype nebo OneDrive.

Většina oznámených novinek vejde v platnost v průběhu června. Změny ve stříbrném předplatném Xbox Live můžete vyzkoušet už nyní. Pro bližší podrobnosti a poznámky psané drobným písmem klikněte na odkaz ve zdroji.

Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na