Domů » Články » Novinky ve Windows Phone Store: Temple Run, Gravity Guy 2 a další

Novinky ve Windows Phone Store: Temple Run, Gravity Guy 2 a další

Ve Windows Phone Store se tento týden objevila celá řada zajímavých herních titulů. Pojďme si je ve stručnosti představit.

Temple Run

Tím nejzajímavějším je zřejmě dlouho očekávaná hra Temple Run, která od uvolnění na ostatních platformách posbírala už celou řádku ocenění a nadšených ohlasů. Hlavním hrdinou arkádové plošinovky jste vy v roli zloděje, který ze starobylého chrámu ukradl posvátnou relikvii a nyní s ní musí prchat před hrůznými pronásledovateli a vyhnout se přitom celé řádce nebezpečných pastí.

  

Hra Temple Run je dostupná zdarma, bohužel ale pouze pro zařízení s Windows Phone 8. Kvůli vyšším hardwarovým nárokům si ji navíc nezahrajete ani na levnějších telefonech, vyžaduje totiž 1 GB operační paměti (HTC 8X, Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 820, Samsung Ativ S).

-

Gravity Guy 2

Exkluzivně pro platformu Windows Phone 8 (včetně zařízení s 512 MB RAM) vychází pokračování další oblíbené plošinovky, jejímž cílem je zběsilý úprk před nepřátelskými pronásledovateli. Pokořte zákony gravitace a užijte si hru Gravity Guy 2 od Miniclipu o měsíc dříve než uživatelé na ostatních platformách. Stojí 62,49 Kč a stahovat ji můžete po kliknutí na odkaz níže.

  

-

Chaos Rings

Další titul pochází z dílny vývojářského studia Square Enix, které stojí mimo jiné za populární sérií Final Fantasy. Chaos Rings nabízí podobný soubojový systém a zajímavý příběh doplněný o parádní audiovizuální zážitek. Tentokrát snad potěším majitele starších telefonů se systémem Windows Phone 7.x., novinka je totiž určená právě pro ně. Připravte si zhruba 1 GB místa, 207,49 Kč a stahujte.

  

-

6th Planet

Saturn se stal náhle obyvatelnou planetou a lidstvo jej chce proto náležitě prozkoumat. Vyslalo tedy vás, opičáka ve skafandru, abyste tak učinili za ně. Novinku pro Windows Phone 8 můžete koupit ve Store za slušných 21 Kč.

  

-

Propel Man

Za použití katapultu a padáku dostaňte panáčka Propel Man bezpečně do cíle celé řádky různorodých úrovní. Hra je dostupná pro zařízení s Windows Phone 8 a kromě gigabajtu operační paměti vyžaduje ještě 21 Kč.

  

-

Fling Theory

V exkluzivní logické hříčce pro Windows Phone 8 se můžou vyřádit všichni příznivci elektřiny, atomů, elektronů i pozitronů. Cílem fyzikálně laděné hry Fling Theory je řešit hádanky, ničit překážky a dostat se bez úhony do cíle. A o levely rozhodně nebudete mít nouzi. No neberte to, když je to zadarmo.

  

-

Orcs Must Survive

Posledním titulem, který si dnes představíme, je strategická „tower defence“ hra Ocrs Must Survive pro Windows Phone 8. Bojujete za hodné Orky, kterým zlý Král za pomocí temného kouzla ukradl všechnu radost. Procházejte úrovněmi. ničte rytíře, čaroděje a duchy za pomocí nových zbraní a získavejte další posily. Dokážete přežít? (21 Kč)

 

-

Miroslav Havlíček

20 komentářů

 1. fling je fajn :)

  • Jinak ještě jednou připomenu novou, skvělou mlátičku BROTHERHOOD of VIOLENCE pro WP8 a iOS. Fakt luxus: [odkaz]

  • mimonaut: Je i na Androidu [odkaz] . Abych si vypujcil tvoje slova „Opomenutí, nebo ignorace?“.

  • V době, kdy jsem zakládal vlákno o té hře na androidu ještě nebyla. Podívej se na datum vydání a neztrapňuj se.

  • mimonaut: Do vlakna si pis co chces. Ja reagoval na tvuj nepresny prispevek z 28.3. tady v diskuzi. Pokud povazujes doplneni informaci o dostupnosti hry i na Androidu za ztrapnovani, jsi jeste vetsi fanatik nez jsem si myslel :-D

  • Děkuji, žes mi dovolil napsat si do diskuse co chci. Už jsem ani nedoufal (čti: Jsi očividně člověk, který má nějaký osobnostní problém a docela tím obtěžuješ na nesprávném místě – v komentářích)

  • Rado se stalo. Provokovat fanatiky me dela dobre :-D

 2. Johny (neregistrovaný)

  Kdysi jsem na nokia.cz facebookovské stránce vedl diskuzi o tom, jaké to je chování, že nás takle zařízli. Nokia do diskuze vstoupila s tím, že nejde o žádné zaříznutí a že dál budou vznikat aplikace pro WP7.5 Řekl jsem, že to je nesmysl, protože nikdo nebude mít potřebu tyto aplikace vyvíjet, načež nokia se ohradila vtipně a šalamounsky (doslovná citace): „Počkejte a uvidíte, myslíme si, že se máte na co těšit ;-) “ No tak nokio, mam se ještě těšit nebo už to přišlo a já něco prošvihnul? :D

  • Chyby dela kazdy, ale dulezite je se s nich poucit. Plati jak pro Nokii tak i pro majitele WP7.x.

 3. Tandem MS / Nokia nikdy netvrdili, že všechny aplikace budou pro WP8 a zároveň i WP7.x. Pro WP 7.x stále vznikají nové aplikace, že je nechcete vidět není problém Nokie.

  • Jasne aplikace budou pribyvat porad. Nemam strach, ze by prestaly vznikat nove kalkulacky ;-)

 4. lolek (neregistrovaný)

  Budu trošku nevycválaný. Ale sakra, Temple Run pro win8 protože je náročná ta hra? To je ta boží optimalizace windowsu? Běh telefonu skvělý možná, ale hra, kterou rozjedou iphony a droidy s prd hw zde chce ramku, kterou jinde využijí real racing 3 a modern combaty? Lituji všechny majitele lumii 900 800 atd. protože mají mobily, které jsou dle vývojářů tak slabé, že neutáhnou temple run. :D

  • Ten důvod je jinde a jmenuje se Unity.

   unity engine není možné pod wp7.x spustit, proto hry které na něm běží prostě půjdou jen na wp8+

  • Tomáš Slavíček

   Tak tak… A takových her bude většina. Vzhledem k úplnému zaříznutí technologie XNA (pomocí které se dělaly hry pro WP7 a Xbox) už to ani lepší nebude.

  • Já tomu moc teda nerozumím, ale pokud to jde ve WP8, proč by to nešlo u WP 7.8? Řekl bych, že hardware 100% problém nebude. Dle mého názoru je to pouze výmysl microsoftu a další důvod, kvůli kterému si nikdy WP nekoupím.

  • Dokud nebude podpora OpenGL ES, tak budou vychazet maximalne predelavky se zpozdenim nekolika roku, jako TR. A pouze pro prave prodavane modely. Krok stranou jmenem WP7 nechaji pomalu dozit, protoze se jim to pro hrstku nastvanych early adopters nevyplati.

  • Na wp7.x není přístup k nativnímu kódu. Proto je problematická a nutná konverze do xna, která se prostě nevyplatí.

  • Aaron: neplácej si ty svoje střívka, když o to víš prdlajs. Na wp samozřejmě nevychází jen staré konverze.

  • U WP7 je nativni kod pro nektere partnery zpristupnen. Jiste nevychazi jen stare konverze. Vychazi i nove konverze starych her :-D

  • Temple Run jsem si nainstaloval na Lumii 920 a musím říct, že mám pocit, že oproti iPadu 3 na ní běží o trochu méně svižně. V tomto momentě si nedokážu představit, že bych to spustil na staré Lumii 800, když i Lumia 920 je na hranici svých možností :-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).