Domů » Bleskovky » Novinky u Messengeru: Koncové šifrování, korektní emoji a nová aplikace pro mobilní Windows

Novinky u Messengeru: Koncové šifrování, korektní emoji a nová aplikace pro mobilní Windows

V minulých dnech se objevilo několik novinek týkajících se služby Facebook Messenger a její stejnojmenné aplikace, pojďme se na ně podívat.

Koncové šifrování zpráv

Bezpečnost uživatelských dat nabyla po kauze nazývané Apple vs. FBI nových rozměrů – někteří technologičtí hráči se rozhodli ponechat veškerou odpovědnost za zasílaná data zcela na uživatelích a zasílané zprávy šifrují koncově, tzn. přístup ke zprávám mají pouze uživatelé, nikoliv poskytovatel služby. Na tento způsob přešel před nedávnem například WhatsApp, a údajně se ke stejnému kroku odhodlává i Messenger patřící stejnému majiteli, Facebooku.

Facebook-Messenger

Spekuluje se, že koncové šifrování bude v Messengeru ve výchozím stavu vypnuté, avšak uživatel si jej bude moci zapnout v nastavení aplikace. Pokud by tuto funkci Facebook zapnul všem (Messenger používá více než 900 milionů lidí), mohl by přestat vyvíjet svoji umělou inteligenci, která stojí na tom, že čte vaše zprávy a učí se z nich lidsky komunikovat. Nutno podotknout, že koncové šifrování zatím Facebook v Messengeru oficiálně nepotvrdil.

Korektní smajlíci

Co je však potvrzeno, je příchod nových smajlíků, které se mají v Messengeru stát standardem napříč všemi platformami. Nová sada je (podobně jako u chystaného Androidu N) zaměřena na genderovou a rasovou korektnost, takže si uživatel bude moci vybrat barvu kůže, či více smajlíků znázorňujících ženy v různých profesích. Celkem se má jednat asi o 1 500 nových smajlíků a dostupné budou s příštím updatem aplikace.

emoji

Nová aplikace pro Windows 10 Mobile

Facebook nedávno vydal novou aplikaci Messenger pro Windows 10 pro počítače a tablety, nyní přichází nová verze pro smartphony s Windows 10 Mobile. Její modernější vzhled vychází z verze pro iOS, aplikace přináší spoustu novinek, jako podporu animací GIF či možnost změny tématu.

facebook-beta-mobile-2

Bohužel aplikace je prozatím v beta verzi a údajně nejde některým uživatelům nainstalovat, byť naše redakční Lumia 930 s poslední verzí Windows 10 Mobile s českým prostředím s ní nemá problém.

Messenger (Beta)
Messenger (Beta)
Autor: ‪Facebook Inc‬
Cena: Kostenlos

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments