Domů » Bleskovky » Novinky pro Insidery: dvě nová sestavení Windows 10 a rychlá instalace jarního updatu

Novinky pro Insidery: dvě nová sestavení Windows 10 a rychlá instalace jarního updatu

Vydání velké jarní aktualizace Windows 10 se blíží. Microsoft by měl podepsat „konečnou“ verzi už příští týden, k vypuštění updatu by pak mělo dojít počátkem dubna. V tomto týdnu vyšlo v rychlém kruhu aktualizací nové sestavení s číslem 17127, které na poslední chvíli přidává ještě nějaké novinky.

Nová Cortana

Bohužel se týkají jen asistentky Cortany, která není v našich končinách podporována. Pokud však máte svůj účet přepnutý do některého z podporovaných jazyků, můžete se těšit na:

Novou profilovou stránku, která umožňuje průběžné ukládání oblíbených míst, aby vám o nich Cortana poskytovala informace o dopravě, či nastavovala připomínky na odjezd/příjezd.

Ve funkci Cortana Notebook se nově zobrazují tipy na otázky, které můžete asistentce položit.

Funkce notebook, která byla doposud omezena na americké uživatele, je nově dostupná na všech trzích, kde je Cortana podporována, tedy Spojené státy, Spojené království, Německo, Austrálie, Kanada, Indie, Španělsko, Čína, Mexiko, Francie, Itálie, Japonsko, Brazílie.

Všechny změny se týkají nejen aktuální verze Windows 10 ve verzi Redstone 4, ale i budoucího podzimního updatu, který je aktuálně vyvíjen pod označením Redstone 5 a již nyní jej může testovat hrstka Insiderů v kruhu Skip Ahead.

Nový build Redstone 5

Ti také v tomto týdnu dostali nové sestavení s číslem 17627, avšak toto sestavení žádné viditelné novinky nepřináší, pouze opravuje některé chyby, a některé nové přidává, například nejde otvírat odkazy do Microsoft Store z Nastavení, nejde otvírat dvojklikem HTML a PDF soubory v Edge (nezobrazí obsah) a také při obnovení zařízení ze spánku se občas zobrazí plocha ještě před zamykací obrazovkou.

Rychlejší instalace

Microsoft se také v tomto týdnu pochlubil, že počínaje jarním updatem bude upgrade na novější verze Windows 10 výrazně rychlejší, z průměrných 82 minut má být instalace hotová průměrně za 32 minut.

Microsoft této časové úspory dosáhne tím, že bude migraci uživatelských dat provádět ještě před restartem počítače, tudíž jej bude moci uživatel i během migrace nadále používat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).