Domů » Bleskovky » Novinka na poslední chvíli: Windows 10 se na jaře naučí zrcadlit obraz z Androidu

Novinka na poslední chvíli: Windows 10 se na jaře naučí zrcadlit obraz z Androidu

Microsoft včera večer vydal nové testovací sestavení Windows 10, dočkali se jej Insideři odebírající updaty v rychlém kanálu aktualizací. I když jarní aktualizace vjíždí do cílové rovinky a v posledních několika sestaveních přinášela pouze opravy chyb, na poslední chvíli Microsoft přeci jen do systému propašoval jednu novinku.

Windows 10

Android na obrazovce Windows

Aplikace Váš telefon, která dosud uměla zobrazit pouze posledních pár SMS a fotek z telefonu, se nově naučila zrcadlit obraz ze smartphonu s Androidem.

windows 1

Přímo z pohodlí počítače s Windows tak lze ovládat aplikace pro Android, přičemž některé úkony lze díky podpoře klávesnice a myši urychlit.

windows 2

Nová funkce je omezená na vybraná zařízení, na smartphonu musí být nainstalován minimálně Android 7.0, počítač zase musí mít nainstalované minimálně testovací sestavení s číslem 18335 a musí podporovat Bluetooth Low Energy. Z počítačů Microsoftu přinese jako první podporu Surface Go.

Funkce je prozatím v beta verzi, a tak obsahuje spoustu chyb. Nefunguje dotyková klávesnice, na počítači se nezobrazují informace z always on displeje, stejně tak není podporován noční režim. Do počítače také není přenášen zvuk, který je přehráván z reproduktorů telefonu, některé aplikace také zatím nepodporují ovládání myši.

Známé chyby

O co více je chyb v aplikaci Váš telefon, o to méně jich je v celém systému. Microsoft ve svém blogu přiznává pouze tyto:

  • Spuštění her, které využívají anti-cheat software, skončí zelenou obrazovkou smrti
  • Zvukové karty Creative X-Fi a čtečky SD karet Realtek nemusí fungovat korektně
  • VMware může způsobit nefunkčnost aktualizací systému

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments