Domů » Bleskovky » Nové vozy Hyundai bude možné ovládat skrze chytré brýle Google Glass

Nové vozy Hyundai bude možné ovládat skrze chytré brýle Google Glass

Chytré brýle jsou velice zajímavou novinkou uplynulého roku, proto není divu, že i některé automobilky chtějí jejich vlastnosti „zakomponovat“ do svých vozů. Jednou z nich je například Hyundai, která před pár dny oznámila, že nová platforma Blue Link bude pro Google Glass k vidění s příchodem nové generace modelu Hyundai Genesis sedan.

 

Chytré brýle od Googlu údajně umožní uživatelům ovládat naprosto stejné funkce, jako aplikace v chytrých telefonech, s jediným rozdílem, že nebude nutné telefon vůbec vytahovat z kapsy, a tím pádem nikterak nenarušovat pozornost při řízení.


Koncept Hyundai Genesis sedan, modelová řada 2015

V tiskové zprávě jihokorejské automobilky je uvedeno, že Google Glass společně s aplikací Blue Link umožní zamykání vozidla do stejné vzdálenosti, jako dokáží běžné klíčky s dálkovým ovládáním. Dále aplikace nabídne službu Car Care, která informuje o stavu vašeho vozidla a připomíná například, že je ten pravý čas vyrazit do servisu nebo na kontrolní prohlídku.


Palubní systém Blue Link pro vozy Hyundai

Pokud vlastníte nějaké jiné chytré brýle, nezoufejte. Hyundai doufá, že brzy začne v této oblasti spolupracovat i s jinými výrobci, a to nejen ohledně chytrých brýlí.

Michael Krahulec

9 komentářů

 1. Další zbytečné využití zbytečné věci…

 2. Jsou lidi kteří ti využiji, to ze je to od google je ale automaticky zlo…..byt to od MS nic takového nenapises.

  • mceza by mel mit zakaz prispivat do diskuzi tykajicich se neceho od Googlu. Na druhou stranu se mu alespon muzeme smat, jake z toho ma depky :-D

  • Neboj, depky z toho nemám. Tento výrobek bych kritizoval i kdyby na něm bylo logo třeba Microsoftu. V současné době pro něj není využití a v budoucnosti budou doufám lepší technologie než toto.

   Toto je hračka pro geeky, ale nevidím v ní širší využití. A že tím odemknu svoje auto? :D :D :D Absurdní…

  • Petr (neregistrovaný)

   Absurdni? Jistěže, když žádné nemáš a jezdíš tramvají.

  • Neboj, aut mám několik a tramvají nejezdím. Jezdím šalinou ;-)

  • Petr (neregistrovaný)

   Já nemluvil o Bburago.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).