Domů » Bleskovky » Nové vozy Hyundai bude možné ovládat skrze chytré brýle Google Glass

Nové vozy Hyundai bude možné ovládat skrze chytré brýle Google Glass

Chytré brýle jsou velice zajímavou novinkou uplynulého roku, proto není divu, že i některé automobilky chtějí jejich vlastnosti „zakomponovat“ do svých vozů. Jednou z nich je například Hyundai, která před pár dny oznámila, že nová platforma Blue Link bude pro Google Glass k vidění s příchodem nové generace modelu Hyundai Genesis sedan.

 

Chytré brýle od Googlu údajně umožní uživatelům ovládat naprosto stejné funkce, jako aplikace v chytrých telefonech, s jediným rozdílem, že nebude nutné telefon vůbec vytahovat z kapsy, a tím pádem nikterak nenarušovat pozornost při řízení.


Koncept Hyundai Genesis sedan, modelová řada 2015

V tiskové zprávě jihokorejské automobilky je uvedeno, že Google Glass společně s aplikací Blue Link umožní zamykání vozidla do stejné vzdálenosti, jako dokáží běžné klíčky s dálkovým ovládáním. Dále aplikace nabídne službu Car Care, která informuje o stavu vašeho vozidla a připomíná například, že je ten pravý čas vyrazit do servisu nebo na kontrolní prohlídku.


Palubní systém Blue Link pro vozy Hyundai

Pokud vlastníte nějaké jiné chytré brýle, nezoufejte. Hyundai doufá, že brzy začne v této oblasti spolupracovat i s jinými výrobci, a to nejen ohledně chytrých brýlí.

Michael Krahulec

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments