Domů » Články » Nové tarify T-Mobile: neomezená data za 1 175 Kč a až 5 tisíc na nový telefon

Nové tarify T-Mobile: neomezená data za 1 175 Kč a až 5 tisíc na nový telefon

Operátor T-Mobile dnes na tiskové konferenci v Praze představil nové tarify, které bude možné využívat od 1. září. T-Mobile při jejich tvorbě vycházel jak z dlouhodobého vývoje zákaznického chování, tak především z čerstvých zkušeností z kampaně Neomezené léto, která stále ještě probíhá a mezi uživateli je extrémně populární.

Nová generace tarifů se vyznačuje poměrně značnou flexibilitou. Zákazník si tarif skládá sám z hlasové a datové komponenty, jejíž velikost si zvolí podle svých potřeb, může ovšem dát přednost i čistě datové variantě.

Dále je možné vybrat si variantu smlouvy s dotací na telefon ve výši až 5000 Kč (na 24 měsíců) či bez dotace (bez časového závazku), a to za stejnou cenu měsíčního paušálu jako při variantě s dotací. T-Mobile přináší i neomezenou variantu tarifů: datový tarif lze pořídit za 1 175,- Kč, s neomezeným hlasem pak za 1 575,- Kč. Všechny tarify lze sdružit pod program Magenta 1, což cenu tarifů opět sníží o 10 – 25 %.

Poskládejte si vlastní tarif

Svůj tarif si zákazníci mohou sestavit z hlasového a datového prvku. „Hlas“ zahrnuje minuty i SMS do všech sítí, u vyšších tarifů i do zahraničí.

Hlas:

 • 100 minut a 100 SMS: 250 Kč
 • 200 minut a 200 SMS: 300 Kč
 • Neomezeně: 400 Kč
 • Neomezeně + mezinárodně 100 min a 100 SMS: 600 Kč
 • Neomezeně + mezinárodně 400 min a 400 SMS: 900 Kč

Datová komponenta nabízí škálu od 1,5 GB/měsíčně po neomezený provoz. V základní nabídce jsou objemy vycházející z nejčastější spotřeby během Neomezeného léta. To prokázalo, že většina uživatelů (cca 70 %), i při vědomí naprosté volnosti vystačila s 12 GB měsíčně. Operátor ovšem nabízí i mnohem větší datové objemy včetně neomezených (Neomezeně HD, Neomezeně MAX). Zákazník se může rozhodnout i pro čistě datový tarif.

Základní datové objemy:

 • 1,5 GB: 125 Kč
 • 3 GB: 225 Kč
 • 12 GB: 425 Kč
 • Neomezeně HD (50 GB plnou rychlostí, pak 10 Mbps, EU limit 35 GB): 875 Kč 
Přehled hlavních tarifů T-Mobile
Přehled hlavních tarifů T-Mobile (platné od 1. září 2019)

Pokud si zákazník nevybere z hlavní nabídky, může sáhnout po alternativních datových objemech:

 • 2 GB: 175 Kč
 • 4GB: 275 Kč
 • 5GB: 325 Kč
 • 7GB: 375 Kč
 • 16 GB: 550 Kč
 • Neomezeně MAX (EU limit 40 GB), který navíc obsahuje 500 MB pro země mimo EU (Internet Svět 1): 1 175Kč
tmobile tarify
Kompletní nabídka balíčků, ze kterých si můžete složit tarif

T-Mobile má nabídku také pro zákazníky, kteří chtějí pouze data. Tarify se opět pohybují na široké škále, od 3 GB po neomezený objem: 

Čistě datové tarify

 • 3 GB/225 Kč
 • 4GB/275 Kč
 • 5GB/325 Kč
 • 7GB/375 Kč
 • 12 GB/425 Kč
 • 16 GB/ 550 Kč
 • Neomezeně HD/875 Kč
 • Neomezeně MAX/1 175 Kč 

tmobile data

Všechny nové tarify od 399 Kč měsíčně je možno zahrnout do programu Magenta 1, a uplatnit tak na ně slevu 10, 15, 20, ale i 25 %.

Statistika kampaně Neomezené léto

Letní nabídka neomezených dat přilákala přes 774 000 zákazníků, z toho 7 % zcela nových. Z celkového počtu stávajících zákazníků, které kampaň oslovila, tvořili naprostou většinu (cca 78 %) zákazníci se smlouvou, 11,5 % bylo uživatelů předplacených karet a 10 % zákazníků z řad živnostníků. Téměř tři čtvrtiny „neomezených“ spadalo do věkové kategorie 30 – 60 let.

Nejvíce se datovalo ve čtvrtek a pátek, největší objem dat zákazníci prosurfovali ve Středočeském kraji. Průměrná spotřeba u tarifních zákazníků dosáhla v červenci 12,6 GB, u stávajících Twistů 17,26 GB a u Twist nováčků dokonce 25,5 GB.

Do zahraničí se vypravilo 36 % „neomezených“, kteří v průměru v roamingu „prosvištěli“ 1,41 GB a celkově pak 10 % z celkového objemu „neomezených“ dat. Nabídka Neomezeného léta oslovila i ty, kteří dosud data nevyužívali: jejich počet dosáhl téměř 80 tisíc.

neomezene leto data

Dotace na vybraná zařízení & časová (ne)vázanost

Zákazník si může k novému tarifu pořídit také nový telefon. T-Mobile nabízí dotace ve výši 1 000 – 5 000 Kč, podle výše měsíčního paušálu. V případě této varianty zákazník uzavírá smlouvu na 24 měsíců. Pokud zvolí variantu bez dotace, neobsahuje smlouva žádný časový závazek, a zákazník může kdykoli smluvní vztah ukončit s výpovědní lhůtou 30 dní. Cena měsíčního paušálu je v takovém případě stejná jako u varianty se závazkem.

Nové tarify budou k dispozici od 1. září na standardních prodejních místech a na webu operátora.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. Vtipné je, že jsem měl neomezená data už na CDMA modemu (později 3g) tak před 7 lety, možná ještě déle, od o2 a stálo to jen o 100,- víc, než 10gb tarif, čili asi 799,-. Jen ten tarif nebyl v katalogu, ale když si člověk zašel na pobočku, nebo zavolal na zákaznickou linku, tak šel normálně aktivovat. No a t-mob nám slavnostně zavádí neomezený tarif za krásných 1175,-.

  • Ale rychlost těch dat přes CDMA byla někde jinde, že?

  • Tom: ten argument je dost irelevantní, protože to byla v té době aktuální technologie, stejně jako LTE teď. Později byla nahrazena 3g, což byla opět nová a v tu dobu aktuální technologie, která bez problémů lítala i 30mbit/sec.

  • tak ona taky v roce 2012 byla prumerna mzda nekde na 25k, dneska je tak na 32k, takze ono to porovnani cen tak nejak sedi…=)
   Tenkrad davali neomezena data dokud nezjistili, ze to lidi vyuzivaji, pak to zacali omezovat a zpenezovat…

 2. ti uz nevedi kam by s tou drzosti dosli!

  kdyby byly ceny polovicni tak by to stalo za uvahu ale tohle je zase uplne silene extremne brutalne predrazene..!!

  • ale tak je to levnejsi nez minule tarify (neomezene + 12 byl za 1199, ted bude za 825)…a prichazi poprve moznost si objednat neomezena data…no a jeste je to bez uvazku s 30ti denni vypovedi…takze jsou tam kroky spravnym smerem…
   Ale bude zajimave sledovat, kolik lidi si to vazne poridi…ted se chlubi, jak si v cervenci pustili siti 10 EB dat, takze infrastruktura to zvlada…myslim, ze se mohli klidne svezt na popularite toho sveho neomezeneho leta a nasadit trosku agresivnejsi cenovou politiku a mohli nalakat opravdu velke mnozstvi lidi…

  • …zvlaste po tom paskvilu, co predvedl Vodafone…

 3. jako cenikovka je to Ok. pokud budou realne ceny tak jako ted ve vysi 30-40% tak to pujde, nebo nekdo snad vola za cenikovku? mozna eplisti sou rozumu mdleho a kdyz uz se radi chlubi kolik stal ten jejich predrazenej kepl tak se treba budou chlubit i tim za kolik volaj a ze nejsou zadny socky

 4. A já bych stejně ještě počkal, však je za dveřmi aukce na pásmo 700 MHz. Pokud tohle nepřinese nového operátora, tak už nic.

 5. Hnus, zm.di. Mam neomezene volani, 17Gb internetu, bezplatne volani po EU a to vse za 7 Euro (Estonsko)

 6. Puvodne jsem zacal jasat, ze konecne i k nam uz dorazila srovnatelna cenova nabidka, kdy bude neomezeny tarif za 175 Kc, ale chyba lavky…..az pozdeji jsem si vsiml, ze jsem stale jeste v hlubokem monopolnim trhu, kde si snad operatori z nase delaji srandu. Jako v Polsku je neomezeny tarif za 150Kc a u nas za 1175 Kc…? Kolik bláznu si to poridi..?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).