Domů » Články » Nové tarify Free od O2: Neomezené volání, SMS a 1 GB dat za 749 Kč

Nové tarify Free od O2: Neomezené volání, SMS a 1 GB dat za 749 Kč

O2 představilo do jisté míry revoluční tarify Free. Nejvyšší paušál nabízí neomezené volání, neomezené SMS a 1 GB dat za 749 Kč. Rozčeří se konečně stojaté vody tarifů českých operátorů?

Na dnešní desátou hodinu ranní je naplánována tisková konference společnosti O2, nicméně kvůli předčasně uniklé tiskové zprávě už víme, že zde budou představeny do jisté míry revoluční tarify s označením Free, které zatím na našem trhu nemají konkurenci. O2 se tak jako první z českých operátorů více přibližuje západním zemím a konečně nabízí férovější podmínky a služby za přijatelné ceny. Tarif s neomezeným voláním, textovými zprávami a 1 GB dat za měsíční poplatek 749 Kč včetně DPH nezní vůbec špatně.

 

Kromě tohoto tarifu budou k dispozici ještě další dva, které uživatelům nabídnou neomezené volání a SMS ve vlastní síti. Nové Free tarify jsou k dispozici všem zákazníkům, tedy i těm, kteří využívají jakoukoli z výhod plynoucích z 24měsíčního závazku – například vlastní-li dotovaný telefon.

 

Všichni zákazníci se závazkem mohou jednoduše přejít na nový 24měsíční závazek s výrazně výhodnějším tarifem Free. Nové tarify bude možné získat i bez závazku, v tomto případě bude cena za každý tarif o 150 Kč/měsíc vyšší. O2 s příchodem nových tarifů zruší ty současné s označením Neon. Free arify bude oficiálně možné aktivovat od 15. dubna, nicméně neoficiálně by to mělo jít už od dnešní 10. hodiny. Tarifikace opět zůstává po minutách.

Název tarifu Cena Volání do sítě O2 SMS do sítě O2 Volání mimo sít O2 SMS mimo síť O2 Internet
Free O2 249 Kč neomezeně neomezeně 3,50 Kč/min 1,50 Kč
Free O2 Plus 499 Kč neomezeně neomezeně 120 volných minut,
poté 3,50 Kč/min
1,50 Kč 150 MB
Free O2 CZ 749 Kč neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně 1 GB
 • slevy pro seniory a studenty 50 Kč
 • v kombinaci s pevným internetem 100 Kč sleva
 • bezúvazková varinata o 150 Kč dražší

Uživatelé tarifu Free O2 CZ (749 Kč) si mohou navýšit FUP na 3 GB za 150 Kč. U tarifu Free O2 Plus (499 Kč) je možné FUP navýšit na 1 GB/měsíc za 150 Kč.

„Jako první přicházíme s revoluční nabídkou, která nyní umožní našim zákazníkům osvobodit se a užívat svůj mobilní telefon opravdu naplno. Přinášíme zcela neomezený tarif za 749 korun. Navíc celou naši nabídku výrazně zjednodušujeme,“ uvedl Luis Malvido, generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic.

O2 Mobil: Jednodušší nákup nového zařízení s rozloženými platbami

V souvislosti s novými tarify přichází změna v prodeji mobilních telefonů. Při koupi nového mobilu či tabletu si budou moci zákazníci rozložit platby v čase. Dotace výměnou za minimální měsíční útratu skončí.

Zákazníci, kteří se rozhodnou využít služby O2 Mobil, tak nebudou muset volit mezi vlastnictvím vysněného mobilního telefonu a výhodným voláním. Díky tarifům FREE a službě O2 Mobil budou moci mít obojí.

Při využití služby O2 Mobil si zákazníci vyberou výši jednorázové platby, kterou uhradí po uzavření smlouvy. Zbylá část pořizovací ceny bude rozložena do následujících 24 měsíců. Zákazník přitom nezaplatí ani korunu na úrocích či poplatcích.

Služba O2 Mobil bude dostupná pro všechny zákazníky z řad podnikajících i nepodnikajících fyzických osob, kteří využívají některou z tarifních mobilních služeb O2.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

31 komentářů

 1. Boris (neregistrovaný)

  Tak jestli to tak opravdu bude, tak okamžitě přecházím od vdf, u kterého jsem od jeho počátku. Vzhledem k tomu, že už taky zavedl úvazek na 2 roky, tak není důvod zůstávat.

 2. Tomason (neregistrovaný)

  Pokud tohle o2 opravdu spusti tak okamzite prechazim. Neresit volani vs minuty a free sms za 750babek s gigabajtem dat je prima cena.

 3. Keni (neregistrovaný)

  No, konečně něco rozumného. Sice je to kompletně bez dotace a ta data jsou posunuta, ale alesoň něco se děje. Ale ten žebříček 0,150,1000 dělal někdo nemocný. Nemělo to být 150,1000,5000 ?

  Ale pozor, jsme u O2 a to nebude jen tak. V tom budě nějaký sprostý podraz, jak je u nich zvykem.

 4. Miroslav (neregistrovaný)

  A nemyslíte že teď je ten vhodný moment počkat ještě malý moment jak na to zereagují zbývající dva? Tarif hodně pěkný to je pravda ale abychom si potom nervali hlavy! :)

  • kerberosk (neregistrovaný)

   Souhlasím … velká trojka si tu roky dělala, co si umanula. Nezbývalo než čekat a doufat v nějakého nového hráče. Ten tu mimo jiné ještě další rok nebude kvůli zmařené akci kmitočtů.

   Teď jde o operátorům o to urvat co nejvíc a pojistit si zákazníky na dva roky. U O2 je možná konkrétně ještě ve hře zvýšení tržní ceny při případném prodeji (spekulace).

  • Člověk se ale nemusí upisovat na dva roky, lze to i bez úvazku…

  • jard (neregistrovaný)

   ano, je vhodne pockat, podle info z tmobilu maji takoveto tarify nachystane uz od lonska – jen cekaji, az to nekdo spusti prvni, pak uz pry staci jen „stisknout tlacitko“ a pujdou s tim vem

  • Dobrý den, od zástupců O2 máme potvrzeno, že cena 749 Kč/měsíc platí při úvazku na 24 měsíců. Tarify bude možné pořídit i bez úvazku a tam zřejmě ceny budou vyšší (dozvíme se za okamžik na tiskovce a údaje pak do článku doplním).

  • Bezúvazková varianta tarifů Free bude o 150 Kč/měsíc dražší… studenti a senioři budou moci získat slevy, stejně tak uživatelé pevného internetu.

 5. V naší banánové republice je tento počin jistě revoluční.. Věřím, že většina uživatelů tarifu NEON budou přecházet.

  Navíc je zajímavé, že se může přejít ještě před ukončením smlouvy.

  To budou fronty v call centru retenčního a u operátorů:)

  • Psenda (neregistrovaný)

   Mam NEON a nebudu prestupovat. Mam nejky to S + ty nejmensi data za 150, uhrnem tedy 450,- volne minuty obvykle neprovolam, a ty moje tri SMS me nezabijou. Takze vlastne za priplatek 50kc bych si vubec nepolepsil. Jina by byla, kdyby byl v tech trech tarifech jinak rozlozeny FUP. At uz 0,15/1/2 jak nekdo navrhoval a nebo z meho pohledu klidne skromneji 0,15/0,5/1

   Ale uznavam ze nejsem typicky zakaznik

  • To mi připomíná ten vtip o chlapíkovi, co přijde do agentury oznámit, ať s ním nepočítají, už jsem ho tu chtěl říct, ale tou poslední větou jsi mi vzal vítr z plachet :-)

 6. d456 (neregistrovaný)

  Ještě by to chtělo neomezený internet, ne 1GB FUP.

 7. ivca (neregistrovaný)

  Dnes již můžete zřizovat:-)

 8. Zdenka (neregistrovaný)

  internet v mobilu si samozrejme muzete menit a tarify uz jsou dostupne dneska od sedmi rano

 9. a jak je to s cenama do ostatnich siti, nebo je to take neomezene ?

  Co data v zahranici ?

 10. fero (neregistrovaný)

  Ja si zase jednou pekne pokecam s operatorem vodafone :D

 11. mám dojem, že nové tarify nejsou podmíněné smlouvou… alespoň o tom píšou jinde. žádných 24 měsíců.

  • Cena 749 Kč je podmíněna úvazkem na 24 měsíců. Tarify bude možné pořídit i bez úvazku, nicméně tam asi cena bude vyšší (bude upřesněno po zahájení TK).

 12. A vida, dotace na zařízení v čudu, přesně jak jsem tuhle někomu odpovídal:-) Je to dobře, narovná to trh a zpestří se tím výběr pro uživatele.

 13. Jak je vidět, tak konkurence je důležitá!

  Už i Vodafone něco kuje:

  [odkaz]

  To zase na pár let vydrží, a časem třeba budou dávat ještě výhodněji telefony, nebo datové tarify:D

 14. Vodafone se moc nepochlapil – 600MB FUP je pro mne prostě málo.

  • Také jsem čekal od Vodafonu více, ale je pravda, že já vlastně jen sleduji co se děje, páč to co teď nabízí o2 za těch 750,– s „úvazkem“ mám od místní uhelné šachty za 249,– měsíčně a bez úvazku :-)

  • d456 (neregistrovaný)

   Srovnávat neveřejný firemní tarif s veřejnou nabídkou O2 nelze.

 15. fero (neregistrovaný)

  Nechápu co tu stresujete s tím internetem :D . Kdo nevystačí s 600Mb/měsíc? :D to jen ti největší závisláci :D. Na mobilu … 00,1% lidí

  • d456 (neregistrovaný)

   Ten kdo používá cloudové služby.

  • Přesně tak, jednak s cloudovýma službama je 600 MB málo a já je třeba nepoužívám a i na běžné používání je to podle mě málo. Teď mám vánoční neomezenku od VF za 1.490 a mám právě těch 600 MB a je fakt, že zatím s tím jakž takž vyjdu, ale každý měsíc je to o fous a koncem měsíce už musím trochu krotit. Pro cloudisty by byly ideální alespoň ty 3 GB, nicméně mě by stačil i ten 1 GB, ale 600 MB je fakt na hraně. Proto uvažuji, že bych od VF stejně možná přešel, protože i když bude O2 o pár pětek levnější, tak si říkám, jestli se nevyplatí si těch pár pětek připlatit za skoro dvojnásobný internet. Ale uvidíme s čím vyrukuje VF. …. Případně pak s čím vyrukuje nějaký čtvrtý operátor, protože jsem dost přesvědčený, že ten bude po téhle pecce od velké trojky hodně zabojovat a dá to samý za 500, nebo podobnou cenu, ale otázka je, kdy se tady objeví a zda se tedy do té doby vyplatí upisovat se na 2 roky. Taky předpokládám, že za tu nižsí cenu budou z velké trojky závazek chtít všichni, aby si alespoň někoho pojistili před příchodem čtvrtého opera.

  • OPRAVA: …. i když bude VODAFONE o pár pětek levnější ….

  • fero (neregistrovaný)

   Možná to bude použitelné pro LTE ale momentálně oničem, to si radši počkám doma na wifi a za pár sekund to tam mám ne? Takže pořád nechápu

  • Shemik: Sem tam vidím, jak nějaký výrobce doplňuje v propagaci „jo, sice to zařízení má jen 16GB, ale 25GB dostanete v cloudu!“ a teď si k tomu přidej 0,6GB službu od operátora za 700Kč… trochu problém, ne?

  • JJ, však jsem psal, že pro cloudisty ten 1GB také nestačí, ale já cloud nepoužívám a ten 1 GB by mi stačil. Jinak také mám doma WiFi a zaplať pánbůh za to, protože jen díky ní, kdybych se do těch stávajících 600MB nevešel, tak nezůstanu úplně na holičkách. Ale samo ty mobilní data se snažím pošetřit spíše tam, kde nemám domácí WiFi a tak by se samo líbilo, kdybych na tohle nemusel myslet a s 1GB bych vystačil všude, jak doma tak venku a nemusel bych doma zbytečně prohánět baterku v mobilu WiFinou.

   Také jak už několik lidí zmínilo, po vyčerpání FUP jediné O2 zpomalí na pořád použitelnou rychlost (200), kdežto VF a myslím i TM na nepoužitelných (32). Takže i z tohoto hlediska je řekl bych O2 (byť bude VF o nějakou tu pětku levnější), výhodnější.

   Nicméně i tak v tuhle chvíli bude lepší neukvapovat se a počkat s čím do pár dní vyrukují ostatní a úplně nejspíš to vidím na přechod z mé VF vánoční neomezenky za 1.490, na něco levnějšího – udržovacího, jako např O2 Free CZ, ale hlavně bez závazku, tedy klidně i za těch 899 (pořád lepší než 1.490), nebo ještě ideálněji na něco podobného ale také hlavně bez závazku, ale od VF (abych nemusel případně přecházet víckrát za sebou) a na něčem takovém vyčkávat na 4. opera, … a za cenu o 150 vyšší, než je momentální hit, ale zároveň o skoro 600 nižší, než je moje stávající cena, už se dá vyčkávat klidně i celkém dlouho, a pak je v celku jedno, jestli 4. oper přijde za čtvrt, nebo půl roku, nebo za rok.

   Důležité, teď v době takto velkých změn a jak je to teď nazýváno „revolucí“, je neupisovat se na 2 roky. Možná, ještě rok za tu cenu někde mezi 6 a 7,5 stovkama by mi nevadil, protože on to ten 4 oper asi nespustí za čtvrt roku, ale na 2 roky to by asi byla fakt škoda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).