Domů » Bleskovky » Nové sídlo Apple získalo poslední potřebné povolení, stěhování začne v roce 2016

Nové sídlo Apple získalo poslední potřebné povolení, stěhování začne v roce 2016

Apple získal poslední nutné povolení pro zahájení stavby nového sídla, které bývá označováno jako „Spaceship“ (vesmírná loď). Povolení bylo vydáno městem Cupertino a rada ho schválila jednohlasně. Stavba začne do konce roku zbouráním staré kancelářské budovy společnosti Hewlett-Packard. Stavbou nového sídla Apple vstoupí do dvacet let dlouhé dohody s městem Cupertino o zvýšení výběru daní. 

 

Steve Jobs sám nový kampus označil výrazem „Spaceship“ v roce 2011. V objektu se bude nacházet řada jedinečných řešení včetně největšího solárního panelu na světě. Kruhový tvar a otevřenost by měly podpořit rozvoj vegetace v oblasti. Cena stavby se původně plánovala na tři miliardy dolarů, ale na počátku letošního roku byla zvýšena na pět miliard dolarů. První zaměstnanci by se měli stěhovat v polovině roku 2016, což je roční odklad oproti prvotním plánům.

David Podzimek

3 komentářů

  1. Tak to docela zírám, že to chtějí stihnout do roku 2016, já si představoval u tak velkého projektu trvání stavby spíš 5 až 10 let. Ale jedině dobře jestli to zvládnout dřív, je to architektonicky zajímavý kousek :)

  2. V roku 2016 bude dokoncena iba hlavna budova, nie cele sidlo. Nadpis je riadne zavadzajuci.

  3. IP (neregistrovaný)

    Aspon je vidno ze tie zisky z vysokych marzi sa nestracaju v rukach par ludi, ale su vyuzite zmysluplne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).