Domů » Bleskovky » Nové iPady už v březnu? 10,9″ model má lákat na bezrámečkový displej

Nové iPady už v březnu? 10,9″ model má lákat na bezrámečkový displej

Pokud již netrpělivě vyhlížíte nové iPady, máme pro vás dobrou zprávu. Apple jejich uvedení plánuje na březen příštího roku, představeny by pak měly být celkově 3 Pro verze, včetně jedné s displejem bez rámečků a úhlopříčkou 10,9 palce.

Obnovy se dočkají také 9,7″ a 12,9″ varianty. Díky bezrámečkové technologii by se měl model s 10,9″ displejem pohybovat někde v rozměrech 9,7″ modelu. Podobně jako se tomu zřejmě stane u příští generace iPhonu, i zde bude muset pravděpodobně dojít k odstranění domovského tlačítka. Ohledně výsledné velikosti zcela nového modelu se zatím pouze spekuluje, protože se mnohé zdroje ve svých odhadech různí. V plánu připadají ještě také varianty s 10,1″ a 10,5″ panely.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Podle posledních zpráv však Apple příští rok vynechá obnovu iPadu Mini. Všechny nové tablety by měly dostat 4 mikrofony a měl by jim být zachován 3,5mm jack. Na rozdíl od nových iPhonů se zde však zatím nepočítá s nasazením OLED technologie.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

2 komentářů

  1. Panejo, dva stejne clanky opsany (a to jeste velmi nepresne) z macrumors behem jednoho dne… Mistni technologicky inovator se fakt snazi…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).