Domů » Bleskovky » Nové datové tarify T-Mobile: Přehlednější a za zajímavé ceny

Nové datové tarify T-Mobile: Přehlednější a za zajímavé ceny

Tuzemský T-Mobile pod sjednoceným názvem Mobilní internet přináší novou generaci datových balíčků a tarifů. Z výhodné nabídky 150 MB – 30 GB by si měl dokázat vybrat téměř každý; zákazníci navíc mohou surfovat rychlostí až 42 Mbit/s. Stávající uživatelé hlasových služeb získají na nové aktivace datových tarifů pro tablet nebo notebook slevu 150 Kč z měsíčního paušálu, a to na celou dobu trvání smlouvy. Nabídka platí od 27. ledna 2013.

Operátor pro zjednodušení spojí dva názvy služeb (Internet v mobilu a Internet na cesty) pod jedno sjednocené označení Mobilní internet. Nová datová generace (s výjimkou dvou nejnižších balíčků) je tak určena pro všechna dostupná zařízení, ať už jde o mobil, tablet či notebook. Nabídka tarifů byla rozšířena o velikosti 1 GB a 10 GB, aby lépe pokryla specifické potřeby zákazníků i zařízení.

-

T-Mobile dále nabízí něco navíc pro své současné zákazníky, kteří již tarif na volání využívají. Zájemci o nové tarify Mobilního internetu pro tablet nebo notebook získají automaticky jednotnou slevu ve výši 150 Kč měsíčně, která je platná po celou dobu trvání smlouvy. Nabídka je určena těm, kteří mají hlasový i datový tarif na dobu určitou. Klienti, kteří si surfování v mobilu chtějí vyzkoušet poprvé, také nepřijdou zkrátka. Na jakýkoliv balíček na dobu neurčitou získají slevu ve výši 50 % na první dva měsíce.

Datový limit

150 MB

400 MB

1 GB

3 GB

10 GB

30 GB

Cena v Kč s DPH

149

249

349

449

649

849

Cena pro zákazníky

T-Mobile s hlasovým tarifem

 

199

299

499

699

Přenosová rychlost

(download/upload)

42/5,76 Mbit/s

K hlasovému tarifu

ano

Samostatná SIM

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Nejvhodnější pro

Telefon

Chytrý telefon

Tablet

Tablet nebo notebook

Notebook

Notebook

Navýšení datového limitu

99 Kč/100 MB

99 Kč/300 MB

99 Kč/1 GB

199 Kč/3 GB

Zákazníci, kteří vyčerpají svou dávku dat (a sníží se jim rychlost), nemusí zoufat. Operátor totiž navýšil rychlost po dosažení datového limitu, a to na 64/32 kbit/s. Navíc klienti obdrží zdarma informativní SMS s linkem přímo na mobilní stránku, kde si mohou objem jednorázově sami navýšit. U notebooků lze navýšení provést prostřednictvím Můj T-Mobile.

K nové datové nabídce lze stále využít USB modem Huawei E 3131 za 1 Kč u smlouvy na dobu 24 měsíců. Modem podporuje rychlost 21,6 MB/s, která je dostupná v celé síti. Dosud nabízené datové tarify a balíčky s Internetem na cesty 2v1 a 3v1 budou stávajícím uživatelům zachovány, nebudou již ale dále v nabídce.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Yacup (neregistrovaný)

  No bohužel je to zase plné fíglů. Takto to na první pohled vypadá, že když mám TMO tarif/paušál, tak že si za 200Kc pořídím 1GB FUP. A pokud dnes mám základní internet 150 MB FUP za 140 Kč, tak že si za rozdíl pouhých 60Kč polepším na 1GB.

  Ale to bohužel není pravda, cena 200 Kč platí jen když si aktivuju druhou SIM!

  Pokud chci mít 1GB na původní SIM, tak zaplatím 350-140, čili 210 měsíčně navíc.

  Druhou SIM nechci, co bych s ní dělal? Internet potřebuju na smartphone a na tabletu, tam USB modem nezastrčím… A i pro notebook mi přijde praktičtější si na telefonu zapnout WiFi hotspot, než tahat nějakej modem.

  Tzn. TMobile STÁLE NEMÁ nějaký normální internetový tarif za rozumnou cenu pro uživatele smartfonů a tabletů. Jen něco pro lidi s notebooky a ochotou pořídit si USB modem.

  • Fakt jo? Říkal jsem si, že bych si udělal přesně jak popisuješ, ale 2. SIM skutečně nepotřebuji. A já fakt věřil, že se skutečně jedná o použitelnou nabídku. No tak holt jen z 140,- na 149,-.

  • Tohle info máš odkud?

  • Yacup (neregistrovaný)

   Bohužel z infolinky.

   Nebo NĚKDO MÁTE JINÉ INFORMACE???

  • Jestli tedy chápu, místo dosavadních 100MB/140,- budu mít 150MB/149,-. Wow, to je mi generační skok:-/

  • Minimalne o par minut delsi surfovani :-D Jeste,ze me data neomezuji.

  • WiQiX (neregistrovaný)

   Tak to je teda pokrok. Když v roce asi 2007-8 začali poskytovat 150MB za 150Kč (o2) byla to bomba. Datová náročnost byla úplně někde jinde a s normálním používáním to bohatě stačilo na celý měsíc. Ale dnes je to už jen výsměch. Zvlášť, když třeba na Slovensku ty samé firmy nabízí úplně jiné tarify (myslím, že tam měli 500MB za 6€ a 1 nebo víc GB za 10€).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).