Domů » Bleskovky » Nová ROM pro OnePlus One ponese jméno OxygenOS, představena bude 12. února

Nová ROM pro OnePlus One ponese jméno OxygenOS, představena bude 12. února

Společnost Cyanogen Inc. uzavřela v Indii na konci loňského roku smlouvu o exkluzivitě na CyanogenMod s tamním výrobcem mobilních zařízení Micromax, čímž odřízla od tohoto systému indické majitele telefonu OnePlus One. Jeho výrobce přispěchal s náhradou a pro indické uživatele vydal na počátku letošního roku alpha verzi vlastní ROM postavené na čistém Androidu.

Vývoj systému se od té doby posunul kupředu a tak zástupce společnosti na oficiálním fóru prozradil, že finální verze systému bude představena 12. února a ponese jméno OxygenOS. Název vzešel z hlavy belgického fanouška. Kyslík je podle zprávy na fóru ztělesněním jednoduchosti, a přesto je velmi mocný a přesně takový má být nový systém – otevřený a přizpůsobitelný systém bez zbytečných funkcí.

  

Jsme zvědaví, jak moc se bude nový systém lišit od čistého Androidu 5.0, na němž OnePlus svůj systém staví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. A jak to dostanem do svých OnePlus one? když to Budem chtít vyzkoušet nebo nám to pošlou jako update? to není moc informací

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).