Sledujte nás na YouTube

Nová ROM pro OnePlus One ponese jméno OxygenOS, představena bude 12. února

Společnost Cyanogen Inc. uzavřela v Indii na konci loňského roku smlouvu o exkluzivitě na CyanogenMod s tamním výrobcem mobilních zařízení Micromax, čímž odřízla od tohoto systému indické majitele telefonu OnePlus One. Jeho výrobce přispěchal s náhradou a pro indické uživatele vydal na počátku letošního roku alpha verzi vlastní ROM postavené na čistém Androidu.

Vývoj systému se od té doby posunul kupředu a tak zástupce společnosti na oficiálním fóru prozradil, že finální verze systému bude představena 12. února a ponese jméno OxygenOS. Název vzešel z hlavy belgického fanouška. Kyslík je podle zprávy na fóru ztělesněním jednoduchosti, a přesto je velmi mocný a přesně takový má být nový systém – otevřený a přizpůsobitelný systém bez zbytečných funkcí.

  

Jsme zvědaví, jak moc se bude nový systém lišit od čistého Androidu 5.0, na němž OnePlus svůj systém staví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. korzar 28 (neregistrovaný)

    A jak to dostanem do svých OnePlus one? když to Budem chtít vyzkoušet nebo nám to pošlou jako update? to není moc informací

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *