Nová generace pera S Pen poslouží jako bezdrátové sluchátko

O stylusu S Pen se dá bez nadsázky hovořit jako o klíčovém prvku, kvůli kterému si uživatelé pořizují tabletofony z řady Galaxy Note. Není proto divu, že Samsung této součástce věnuje svou pozornost a dále se snaží vylepšovat její celkovou funkcionalitu. Nově podané patenty jihokorejského výrobce dokonce naznačují, čeho se dost možná dočkáme u dalšího nástupce, jehož odhalení je naplánováno na druhou polovinu letošní roku.

 

Podle nich by mohl S Pen posloužit nejen jako stylus určený pro přesnější ovládání, ale zároveň jako bezdrátová náhlavní souprava. Pokud budeme brát v potaz nepříliš kompaktní rozměry tabletofonů, tak integrace sluchátka do dotykového pera se jeví jako smysluplná myšlenka. V kombinaci s chytrými hodinkami, které zobrazují jméno volajícího by již nebylo třeba tak často vytahovat objemný telefon z kapsy saka či kalhot. Celý koncept se výrazně podobá tomu, co jsme mohli vidět již u Asusu a jeho hybridního zařízení Padfone z roku 2012.

 

Inovace se však neomezí pouze na integraci Bluetooth modulu. Podle dalšího návrhu hodlá Samsung zapracovat na lepší manipulaci a úchopu. K tomu má dopomoci přepracovaný grip v místech, kde dochází ke styku částí pera s prsty.

Zatím se můžeme pouze dohadovat, zda se výše popsané novinky skutečně objeví u dalšího modelu Galaxy Note či nikoliv. Je však jisté, že Samsung bude chtít opět zvýšit náskok nad dotahující konkurencí a k tomu mu pouze vyšší rozlišení displeje a počet jader procesoru stačit nebude. 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. mino (neregistrovaný)

    Tak Spen/bluettoh sluchtko Samsung už dávno predáva samostatne, no ale keby to narvali do toho tenkého Spenu čo je v tele Galaxy Note tak super.

    Už sa teším na daľšiu generáciu Note.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *