Domů » Bleskovky » Notifikace z Androidu přímo ve Windows 10. Microsoft vydal nové sestavení pro Insidery

Notifikace z Androidu přímo ve Windows 10. Microsoft vydal nové sestavení pro Insidery

Microsoft v minulém týdnu vydal nové testovací sestavení Windows 10 s několika novinkami, které se stanou součástí ostré verze v jarním updatu roku 2020 (20H1). Nové sestavení s číslem 18885 si mohou nainstalovat Insideři odebírající aktualizace z rychlého kanálu, uživatelé verze 18362.53 musí před instalací nejprve povýšit aktualizací KB4497093 na verzi 18362.86.

Windows 10

Notifikace z Androidu ve Windows 10

Drobného vylepšení se dočkala aplikace Váš telefon, která rozšiřuje možnost zrcadlení displeje telefonu na počítač pro další telefony – dosud podporované modely Samsung Galaxy S8/S8+ a S9/S9+ nově doplňuje kompletní řada Galaxy S10, Galaxy Note8 a 9, a také smartphony OnePlus 6 a 6T. Microsoft slibuje, že počet podporovaných zařízení nadále poroste.

Další novinkou v aplikaci Váš telefon je zasílání notifikací z telefonu přímo do Windows 10 v reálném čase. Přímo v aplikaci je možné zvolit, které aplikace mohou, a které nemohou oznámení zasílat. Notifikace lze označovat za vyřízené buď po jedné, nebo hromadně.

notifiaction 1

Potěšující je, že na tuto funkci nebudeme muset čekat až na příští jaro, ale dočkáme se jí zřejmě již v nadcházejícím květnovém updatu; Microsoft tvrdí, že ji jde vyzkoušet i v testovací verzi 19H1.

Diktování ve více jazycích

Microsoft také rozšiřuje funkci diktování do více jazyků, k aktuálně podporované americké angličtině nyní přibývají tyto jazyky:

 • Angličtina (UK, Kanada, Indie)
 • Francouzština (Francie, Kanada)
 • Němčina (Německo)
 • Italština (Itálie)
 • Španělština (Španělsko, Mexiko)
 • Portugalština (Brazílie)
 • Zjednodušená čínština (Čína)

Diktování lze otestovat kliknutím do textového pole a stiskem klávesové zkratky WIN + H, popřípadě stisknutím mikrofonu v horní části dotykové klávesnice.

dictation

Další novinky

Microsoft také aktualizoval Feedback Hub na verzi 1.1903, která umožňuje přepnout odesílání a filtrování zaslané zpětné vazby podle vlastního jazyka nebo angličtiny.

hub

Vylepšena také byla spolehlivost předčítače v Google Chrome.

Známé chyby

 • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému
 • Některé čtečky SD karet od Realteku nefungují správně
 • U vzdálené plochy ve VM nejsou viditelná vyhledávání v hlavním panelu (pouze tmavá plocha). Řešením je restart procesu searchui.exe
 • Pokud na některých zařízeních aktivován rychlý start, nemusí dojít k aktivaci nočního režimu i přesto, že by mělo
 • Posun oken s emoji či diktováním trpí sekáním
 • Některé položky v menu Start nejsou lokalizovány

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).