Domů » Bleskovky » Note7 půjde znovu do prodeje. Repasované kusy Samsung zřejmě nabídne pod novým názvem

Note7 půjde znovu do prodeje. Repasované kusy Samsung zřejmě nabídne pod novým názvem

Včera vydal Samsung pro server TheVerge nové prohlášení, ve kterém zmiňuje, že se chystá k opětovnému prodeji Galaxy Note7 – tentokrát se však bude jednat o repasovaná zařízení.

Společnost tak chce zachránit důležité součástky, jakými jsou modul fotoaparátu a jiné. Na novém prodeji bude Samsung spolupracovat s několika operátory a místními úřady. Nové zařízení nabídne o něco menší baterii, aby se předešlo přehřívání a samovznícení. Přesný seznam zemí, kde se takto upravené zařízení objeví, je zatím neznámý a v tuto chvíli nevíme, zda by se repasovaný Note7 mohl objevit i na českém nebo slovenském trhu. Starší spekulace ale naznačovaly, že by jej Samsung mohl prodávat spíše na rozvojových trzích.

Samsung Galaxy Note7
Galaxy Note7: skvělý smartphone, který kvůli problémům s bateriemi potkal neveselý osud

Repasovaná zařízení by se však nemusela nutně prodávat pod označením Note7, Samsung prý zvažuje zcela nové pojmenování, což by vzhledem k celé kauze s vybuchujícími bateriemi dávalo smysl.

Samsung kapituloval: Výroba Galaxy Note7 končí, ztráty půjdou do stovek miliard korun

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

  1. Carllos VoiP

    V rozvojových trzích? Tak to bychom se snad mohli dočkat …

    • Rozhodně to bude někde, kde člověk nevysoudí milion dolarů za to, že si uřízl ruku motorovou pilou a nebyl dostatečně upozorněn v návodu, že se to nesmí. Vzhledem k právní vymahatelnosti u nás to možná i dopadne…. :-) Oba extrémy jsou šílený.

  2. Předpokládám Note 7SE (Safe Edition).

  3. Ak to pôjde objednať z Indie do 300 eur, tak prečo nie.

  4. Paráda, zase bude co cechům prodavat. Urvou si ruce, kdyz to bude za lidovku :)

  5. Proc ne, jestli je deska, fotomodul, displej atd. vporadku.

  6. Výborný nápad, bude to větší hit a lépe prodejné než S8, když člověk vidí, jak model (S8) designově (ne-rámečky, set čidel nahoře a další) a i HW (čtečka vzadu) zbídačili.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).