Domů » Bleskovky » Nositelné elektroniky od HTC se dočkáme již o letošních vánocích

Nositelné elektroniky od HTC se dočkáme již o letošních vánocích

Společnosti HTC se v poslední době příliš nedařilo, na americkém kontinentě poklesl prodej jejích výrobků o 30 % a akcie společnosti se propadly o 53 %. Pokles tržeb pak pro HTC znamenal první čistou ztrátu. Podle rozhovoru, který serveru Bloomberg poskytl finanční ředitel a ředitel celosvětového prodeje Chang Chialin a předsedkyně HTC Cher Wang, vládne v HTC pro tento rok pozitivní a optimistická nálada.

 
akcie HTC za poslední rok (zdroj: Bloomberg)

Odrazit se zpět do zisku má společnosti pomoci agresivní marketing a také řada nových produktů. Především slabý marketing zapříčinil, že se vlajková loď HTC One neprodávala tak, jak by si společnost představovala. „Abych řekla pravdu, nikdy jsme si nemysleli, že marketing může být až tak důležitý“, sdělila v rozhovoru Wang. Společnosti by mohl napomoci například představitel Iron Mana, Robert Downey Jr., který podepsal s HTC smlouvu o tom, že bude společnost reprezentovat.

 

Samozřejmě marketingové úsilí musí být podpořeno novými produkty. V letošním roce se máme dočkat nové vlajkové lodi, která má být na zádech osazena dvojicí fotoaparátů a v jejíchž útrobách bude tepat velmi výkonný hardware. Porftolio společnosti má být ale mnohem širší a dokonce se prý můžeme dočkat i nositelného zařízení. K výrobě nositelné miniaturní elektroniky se HTC odhodlávalo několik let, ale nyní prý dokázalo vyřešit obtíže s napájením a problémy s LCD displeji a po letech vývoje a technických výzev se můžeme dočkat uvedení chytrých hodinek nebo jiného nositelného zařízení před letošními vánoci.

 

Na představení takového zařízení si ale budeme ještě muset chvíli počkat, dříve se dočkáme odhalení nové vlajkové lodě pro letošní rok, které má proběhnout již příští měsíc. Budeme zvědaví, čím v letošním roce HTC překvapí, budou-li to skutečně designově zajímavé a precizně zpracované výrobky a nebo jen… Iron Man.

   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments