Domů » Bleskovky » Nokie 6 a 2.1 dostávají Android 9.0 Pie. Majitelé Nokie 2 si mohou stáhnout Oreo

Nokie 6 a 2.1 dostávají Android 9.0 Pie. Majitelé Nokie 2 si mohou stáhnout Oreo

Nokia 6 je vůbec prvním smartphonem, který představila společnost HMD Global. Čínská premiéra tohoto telefonu se odehrála 8. ledna roku 2017, ta globální přišla o necelé dva měsíce později na barcelonském veletrhu MWC. Přestože se tedy jedná o dva roky starý telefon, který na trh přišel s Androidem 7.0 Nougat, dočkal se příkladné softwarové podpory – loni dostal update na Android Oreo a nyní byla vypuštěna aktualizace na Android 9.0 Pie.

Update je možné stáhnout formou OTA, má velikost 1,7 GB. Těšit se můžete na novou systémovou navigaci, upravené nastavení a notifikace, funkce adaptivní baterie a jas, a také na funkci digitální rovnováha, která vám pomůže zjistit, kolik času svému smartphonu věnujete a zda by jej bylo vhodné trochu omezit.

Update na Android Pie si mohou stáhnout i majitelé smarpthonů Nokia 2, a také Nokia 8, na které se v první vlně nedostalo.

Nokia 2 dostává Android Oreo s hvězdičkou

HMD vydalo nový update i pro Nokii 2, avšak zde je situace poněkud složitější. Tento telefon rovněž přišel na trh s Androidem 7.0 Nougat, ale dodnes se nedočkal aktualizace ani na Android 8.0 Oreo. Nokia 2 má totiž pouze 1 GB RAM, avšak běží na klasickém Androidu, neboť v době jejího představení ještě neexistoval program Android Go pro levné telefony.

HMD nyní Oreo vydává pro Nokii 2 vydává, avšak dává uživateli na výběr – buď si nechá Nougat a vše poběží jako dosud, nebo si nainstaluje Oreo, ale vymění nové funkce za zhoršený výkon a možná i nefunkčnost některých aplikací. V případě druhé možnosti je zapotřebí registrovat se pro přihlášení k aktualizaci na těchto stránkách, bohužel zatím jen ve vybraných zemích, mezi které se Česká republika neřadí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Staženo. Telefon je o mnoho svižnější, ovšem budu si zvykat na nové UI, které nyní více postrádá průhlednosti a je více „malované“

 2. Mám Nokii 6.nejde mi celý den aktualizovat Android 9.jsem připojený k vifi a pořád mi píše čekám na připojení k vifi.Proč to nejde? Díky za odpověď.

  • Máš dostatek místa v přístroji?
   Případně zkus vypnout a zapnout mobil. Víc mě teď nenapadá.

 3. Nokia na to po stranke SW zatial ide dobre.

  • HMD. Nokia nedělá telefony 6 let. Updatuj se, ať nejsi za hlupáka.

  • Zrovna narážka „ať nejsi za hlupáka“ zní z Vaší klávesnice velmi vtipně.

  • uzivam sa to, jak sa vzdy ten zmateni uni hlupacek chyti :D cely den v strehu na diskusiach, kedy si moze zapindat.

 4. „Toto se líbí všem třem uživatelům Nokie.“

  • Co blbneš? Kde jsi vzal tak malé číslo? Jako jo joke dobrý, ale náhodou jsou nové Nokie fajn. :)

  • Jako vtip to také nefunguje moc dobře. Spíš takové trapné rýpnutí, škoda něco obhajovat takovým zaprděncům.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).