TOPlist

Potřebujete poradit s portací Android aplikací na Nokii X? Stavte se dnes do X-busu v Praze

Aktualizováno 19. března v 00:01

Nokia bus už dorazil do Prahy a zítra (19. března) bude od 10:00 do 18:00 parkovat Praze u Kongresového centra (ulice 5. května 65). Proškolený tým bude vývojářům Android aplikací radit, jak mohou své aplikace snadno upravit pro bezproblémovou funkčnost na Nokii X. Přijdete s také podívat?

 

Původní článek

Nokia pro vývojáře připravila speciální akci, od které si slibuje lepší podporu pro nedávno představené modely X/X+ a XL s Androidem. Při této příležitosti vyšle do evropských měst speciální “porting bus”, ve kterém proškolení odborníci vývojářům poradí a pomohou s portací jejich Android aplikací právě na nové Nokie (respektive na platformu Nokia X, kterou výrobce nenápadně „maskuje“ samotný Android).

Podle slov Nokie by přes 75 % Android aplikací mělo být kompatibilních s trojlístkem nových modelů a u ostatních by měla být úprava otázkou maximálně několika hodin. Podobná akce proběhla také v Barceloně, kde dokonce vývojáři dostali zdarma Nokii X.


Takhle vypadal Nokia X-bus v Barceloně

Stačilo pouze předvést funkční aplikaci a odeslat ji do Nokia Store. Zda se podobné akce dočkáme i v případě putovního autobusu zatím nevíme, Nokia na svém blogu láká na trička a přenosné powerpacky.

-

- - -

17. března bus zastaví v Budapešti, 19. března se objeví v Praze (místo bude upřesněno) a 21. března bude pokračovat do Varšavy. Další informace včetně časového harmonogramu najdete na vývojářském blogu Nokie.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku