Domů » Bleskovky » Nokia expanduje. Na trhu prý chce uspět s nositelnou elektronikou

Nokia expanduje. Na trhu prý chce uspět s nositelnou elektronikou

Po prodeji mobilní divize Microsoftu není o Nokii příliš slyšet. Nelze ale říci, že by se společnost úplně vytratila. Zhruba před rokem totiž uvedla nový tablet Nokia N1, 360° kameru OZO a nyní prý výrobce usilovně pracuje na novém smartphonu Nokia C1. Společnost nyní chystá mimořádnou valnou hromadu a při této příležitosti rozeslala tiskovou zprávu, která obsahuje velmi zajímavé informace.

 
Nokia Moonraker – chytré hodinky se systémem Windows se nikdy nedostaly na trh

Část zprávy se totiž týká i cílů společnosti do budoucna. Kromě očekávaných věcí jako je vývoj softwaru a hardwaru je zajímavá především zmínka o wearables elektronice zaměřené na zdraví uživatelů. Tato informace napovídá tomu, že výrobce chystá zřejmě chytré hodinky. Již dříve se objevily spekulace o tom, že Nokia chytré hodinky chystala. Po odkoupení mobilní divize byl ovšem vývoj pravděpodobně zrušen.

Dá se očekávat, že nové hodinky nebude pohánět operační systém Windows, ale Nokia velmi pravděpodobně vsadí na konkurenční Android Wear. Vzhledem k tomu, že má být výbava zaměřená na zdraví uživatelů, očekáváme přítomnost snímače srdečního tepu, případně další senzory. Kdy dojde k představení, si netroufáme odhadovat. Je ovšem příjemné vidět, se Nokia nezaměřuje jen na podnikovou sféru, ale myslí i na koncové zákazníky.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

6 komentářů

  1. Valna hromada? neverim, ze to je termin v ceskom ekonomickom slovniku. Monraker vyzerali super, skoda, ze sa nedostali na svetlo sveta.

  2. Johny (neregistrovaný)

    Sem rád že se nokia zbavila toho obřiho molocha a teď zatim co má ještě nějaký jméno by mohla něco předvést. Zvládlo to Xiaomi, tihle maj větší šanci (kdyby si nesrali na ruce s tim tabletem). Takže doufejme že se zas objeví kvalitní elektronika.

    • dnes uz tazko… moze mat nejaky zisk…a tak…ale nic svetoborne to nebude…ked sa lopoti sony a spol…jedine nejake gadgety…ale tam mam pocit ze je akorat tak apple watch…tazko je dnes podnikat veru :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).