Domů » Bleskovky » Nokia Treasure Tag: Přívěsek, se kterým už nikdy neztratíte klíče

Nokia Treasure Tag: Přívěsek, se kterým už nikdy neztratíte klíče

Nokia chystá nové příslušenství ke svým telefonům s operačním systémem Windows Phone 8, díky kterému by se měly stát obavy o ztrátu vašich cenností navždy minulostí. Nokia Treasure Tag, jak se má novinka jmenovat, bude zařízení kompaktních rozměrů výbavené technologiemi NFC a Bluetooth 4.0, které budete moci připnout například ke svým klíčům. Telefon vás následně upozorní vždy, když se od nich příliš vzdálíte.

Podrobné chování přívěsku bude možné nastavit pomocí nezbytné aplikace, kterou Nokia rovněž připravuje. Kromě výše uvedeného využití bude Treasure Tag sloužit také rychlejšímu nalezení mobilu, který na sebe po stisku tlačítka na klíčence hlasitě upozorní.

V souvislosti s dlouhodobým užíváním takového zařízení nás logicky napadne otázka výdrže vestavěné baterie. Ta by podle uniklých zpráv měla i díky nízké energetické náročnosti standardu Bluetooth 4.0 vydržet na jedno nabití až půl roku. Současné modely řady Lumia sice podporují Bluetooth maximálně ve verzi 3.0, tedy bez nízkoenergetického profilu LE, tento fakt je ale způsoben pouze softwarovým omezením systému. Nadcházející aktualizace GDR2/Amber by měla pro všechny finské telefony s Windows Phone 8 přinést i ovladače právě pro verzi 4.0.

Nokia Treasure Tag by se měl podle informací serveru The Verge na trhu objevit už během několika týdnů. Cenu se zatím neodvažujeme tipovat, při jejím rozumném nastavení by se ale z takového příslušenství mohl stát prodejní hit.

Miroslav Havlíček

13 komentářů

 1. Tak přesně tohle jsem navrhoval cca před 6 roky, nicméně spíš jsem přemýšlel nad tím, že ta hlídací centrála by spíš měl být integrován např. do hodinek, protože mobil je právě jedna z těch věcí co chci hlídat. Mobil by sloužil pro nastavování hlídání předmětů.

  • vladimír (neregistrovaný)

   Takove hodinky už existuji ;-) [odkaz]

  • Martin II (neregistrovaný)

   Ak som pochopil tak sa ten privesok aj telefon strazia navzajom, respektive pomocou privesku najdem telefon.

 2. Koncept už je starý, ale dokud nebylo BT 4.0 low energy, tak to nebylo možné rozumně realizovat.

 3. hezký. to si pro tu srandu koupím, jestli to nebude stát milion..

  • Martin II (neregistrovaný)

   Niekde som cital ze necelych 27 USD.

  • fero (neregistrovaný)

   Aha tak to je moc, já že tak 200 max :D, to by byl hit.

  • Stanley (neregistrovaný)

   Aby to skutečně byl prodejní hit tak by to muselo být

   1) multiplatformní – technicky to není problém, ale dost pochybuju, protože Nokia.

   2) levné – asi nikdo nečeká, že Nokia to bude prodávat pod 1000 Kč, spíš dráž.

   Takže podle mě to Nokia vyrobí, udělá tomu reklamu a prodejním hitem se pak stane nějaká čínská kopie, která bude splňovat výše uvedené podmínky.

  • Všechna příslušenství od Nokie nebo vyrobená ve spolupráci s Nokií jsou multiplatformní. Ať už jsou to sluchátka, bezdrátové nabíječky (Qi standard), BT přehrávače s NFC (JBL), BT audio atd. Cenově jsou taky většinou rozumná.

   Než zase začnete pindat na webu, stačí si něco vygooglit nebo vyzkoušet.

 4. fero (neregistrovaný)

  To je geniální. Tohle jsem potřeboval :D.

 5. .... (neregistrovaný)

  už sa teším !!!

 6. Za toto palec nahoru a uz se na to tesim. Porad hledam nejake klice budu potrebovat nejmene 2 kusy.

 7. Tohle taky není k zahození.

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).