Domů » Bleskovky » Nokia se příští rok vrátí ke smartphonům, potvrzuje šéf společnosti

Nokia se příští rok vrátí ke smartphonům, potvrzuje šéf společnosti

Loni v dubnu došlo k velké akvizici, kdy Microsoft koupil mobilní divizi finské Nokie a spolu s ní zakoupil i licenci na použití značky Nokia po dobu deseti let na hloupých telefonech, a po dobu 18 měsíců u smartphonů. Ve smlouvě však bylo zapomenuto na tablety, čehož Nokia využila a na konci loňského roku představila tablet N1 vyrobený čínským Foxconnem. Příští rok zřejmě k podobné situaci dojde i na poli smartphonů.

  

Nokia sice nedávno budoucí výrobu a prodej telefonů popřela, její generální ředitel Rajeev Suri však tento týden německému Manager Magazinu prozradil, že finská firma hledá vhodné partnery, kteří budu vyrábět telefony podle jejích návrhů, a budou si pronajímat použití slavné značky. Dá se předpokládat, že budoucí smartphony Nokia bude pohánět systém Android, stejně jako tablet N1. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.