Nokia si nechala patentovat tablet s mechanickou klávesnicí

Uspět na dnešním trhu tabletů není zrovna procházka růžovým sadem, zatím mu co do popularity a počtu uživatelů celkem stabilně kraluje iPad od Applu a je poměrně těžký úkol to změnit a nevydat jen další tuctový obdélník s displejem. Nokia se s tím chce zřejmě poprat po svém a nechala si patentovat koncept tabletu s fyzickou klávesnicí. Na uniklých schématech zařízení vypadá jako běžný tablet se se speciálním pouzdrem, narozdíl od konkurence, která již tento princip využívá delší dobu, bude ale zřejmě klávesnice napevno připojená k tělu tabletu pomocí pohyblivého kloubu.

Desku s klávesnicí bude možné nastavit do klasické polohy pro psaní, kdy bude tablet vzadu opírán v optimálním čtecím úhlu; během transportu pak budete moci klávesnici překlopit přes displej, přičemž těsně nad horní řadou kláves je zakreslený obdélník, který vypadá jako průhledné okno pro zobrazení stavových informací z displeje. Trošku podobně funguje i klávesnice u Microsoft Surface, ta od Nokie však má být dle zpráv mechanická, a ne jen dotyková, je tedy možné, že bude připomínat klávesy na notebooku a zajistí tak pohodlnější psaní.

V dnešní době patentových sporů je zvykem velkých společností posílat na patentový úřad snad každý zajímavější nápad a zajistit si tak pro budoucnost možnost novou technologii uplatnit, nebo alespoň zpoplatnit. Zatím nelze tedy odhadnout, zda tento koncept vůbec uvidí výrobní pásy továrny, na druhou stranu Nokia na něm údajně pracuje již od roku 2011, pokud tedy plán vstoupit na trh tabletů zcela neodhodí, je celkem možné, že její tablet bude vypadat právě takto. A co si o tom myslíte vy? Líbilo by se vám podobné zařízení, nebo si myslíte, že tento nápad nepostačí k úspěchu?

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku