Domů » Bleskovky » Nokia prý chystá telefon s voděodolnou úpravou od P2i (spekulace)

Nokia prý chystá telefon s voděodolnou úpravou od P2i (spekulace)

Jednou z nejzajímavějších novinek na uplynulém Mobile World Congressu byla zcela jistě představená technologie P2i Dunkable, která dokáže díky nanášené vrstvě ze speciálních nanočástic ochránit před kapalinami prakticky jakékoliv elektronické zařízení, včetně chytrých telefonů. Na rozdíl od jiných postupů při výrobě voděodolných mobilů se tak nejedná o snahu o utěsnění šasi, ale ochranná vrstva se nanáší přímo na součástky uvnitř přístroje.

Podle samotných vystavovatelů už firma P2i jedná s několika výrobci o nasazení této technologie na jejich mobilní zařízení, v Barceloně zazněla jména jako Samsung, HTC nebo Huawei. Server MobileTelefon.ru nyní přišel se zprávou, podle které je mezi zájemci také finská Nokia. Podle některých spekulací má být voděodolná vrstva dokonce poprvé využita u očekávaného fotokrále s technologií PureView Nokia EOS. Nastává ale otázka, zda by neměl speciální nános negativní vliv na kvalitu optické části mnohamegapixelového fotoaparátu.

Každopádně se nám ale představa běžného využívání této technologie velice líbí. Už brzy se snad dočkáme doby, kdy bude voděodolný nános u mobilní elektroniky podobně častým jevem, jakým jsou v současnosti například ochranná skla Gorilla Glass.

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. johny (neregistrovaný)

  Utopie

 2. Martin (neregistrovaný)

  Pokud to Nokii nebude trvat 3 roky a hodí to na super telefon třeba jako Lumia 720 tak to bude pecka. Bych si snad šel popvé pro Nokii.

 3. VNavratil (neregistrovaný)

  V článku se píše i o Samsungu, HTC, Huawei, to by chtělo trochu pozměnit titulek:)

  • Miroslav Havlíček

   O těch už jsme psali v původním čtvrtečním článku z MWC, jenom jsem je připomněl. Ta hlavní novinka je právě Nokia.

 4. Soused už mi asi 7 roků tvrdí, že se chystá vyhrát ve sportce a já mu pořád důvěřuji :-)

  • Priste nam napis neco o sousedce,budeme se tesit na pokracovani.Pry ti leta slibuje,ze „ti da“.Tak az se tak stane dej vedet.Hlavne pod clanek o telefonech :-)

 5. Vyrobkom Tesla stacil obycajny lak a funguje to dodnes. Skor by ma zaujimalo,ako sa voda dostane von z masiny? To,ze telefon fungovat bude je jedna vec,ale ze budem mat po vytiahnuti z vody este 3 dni mokre vrecka,to asi nikoho nenapadlo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).