Nokia prý chystá telefon s voděodolnou úpravou od P2i (spekulace)

Jednou z nejzajímavějších novinek na uplynulém Mobile World Congressu byla zcela jistě představená technologie P2i Dunkable, která dokáže díky nanášené vrstvě ze speciálních nanočástic ochránit před kapalinami prakticky jakékoliv elektronické zařízení, včetně chytrých telefonů. Na rozdíl od jiných postupů při výrobě voděodolných mobilů se tak nejedná o snahu o utěsnění šasi, ale ochranná vrstva se nanáší přímo na součástky uvnitř přístroje.

Podle samotných vystavovatelů už firma P2i jedná s několika výrobci o nasazení této technologie na jejich mobilní zařízení, v Barceloně zazněla jména jako Samsung, HTC nebo Huawei. Server MobileTelefon.ru nyní přišel se zprávou, podle které je mezi zájemci také finská Nokia. Podle některých spekulací má být voděodolná vrstva dokonce poprvé využita u očekávaného fotokrále s technologií PureView Nokia EOS. Nastává ale otázka, zda by neměl speciální nános negativní vliv na kvalitu optické části mnohamegapixelového fotoaparátu.

Každopádně se nám ale představa běžného využívání této technologie velice líbí. Už brzy se snad dočkáme doby, kdy bude voděodolný nános u mobilní elektroniky podobně častým jevem, jakým jsou v současnosti například ochranná skla Gorilla Glass.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku