Nokia připravovala smartphone s tenkými rámečky: podívejte se na obrázky prototypu

Microsoft krátce po převzetí mobilní divize Nokie zastavil vývoj mnoha zařízení, zejména smartphonů z řady x50. Včera jsme si mohli na videu prohlédnout prototyp Lumie 750 (více informací), dnes máme možnost spatřit zrušený telefon, o kterém jsme dosud neměli tu čest slyšet a ani nevíme, kam jej do někdejšího portfolia Microsoftu (či bývalé Nokie) zařadit.

Telefon se totiž od někdejšího designového směru Lumií odkloňuje výrazně ztenčeným rámečkem při horní straně telefonu, což je záležitost zejména dnešních vlajkových lodí. Telefon na obrázcích je přitom zhruba dva roky starý a navíc se jedná o low-endový kousek s plastovou skořepinovou konstrukcí a vyjímatelnou baterií. Telefon měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 200, rozlišení displeje mělo být 720 × 1 280 pixelů. Bohužel více informací o hardwarové výbavě telefonu, označovaného jako NOKIA id326-3, neznáme.

Server WinCentral spekuluje, že se mohlo jednat o pokračovatele „androidích“ telefonů Nokia X, avšak se systémem Windows Phone, pravdu se však zřejmě nikdy nedozvíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku