Sledujte nás na YouTube

Nokia připravovala smartphone s tenkými rámečky: podívejte se na obrázky prototypu

Microsoft krátce po převzetí mobilní divize Nokie zastavil vývoj mnoha zařízení, zejména smartphonů z řady x50. Včera jsme si mohli na videu prohlédnout prototyp Lumie 750 (více informací), dnes máme možnost spatřit zrušený telefon, o kterém jsme dosud neměli tu čest slyšet a ani nevíme, kam jej do někdejšího portfolia Microsoftu (či bývalé Nokie) zařadit.

nokia-lumia-prototype-edge-display-1

Telefon se totiž od někdejšího designového směru Lumií odkloňuje výrazně ztenčeným rámečkem při horní straně telefonu, což je záležitost zejména dnešních vlajkových lodí. Telefon na obrázcích je přitom zhruba dva roky starý a navíc se jedná o low-endový kousek s plastovou skořepinovou konstrukcí a vyjímatelnou baterií. Telefon měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 200, rozlišení displeje mělo být 720 × 1 280 pixelů. Bohužel více informací o hardwarové výbavě telefonu, označovaného jako NOKIA id326-3, neznáme.

Server WinCentral spekuluje, že se mohlo jednat o pokračovatele „androidích“ telefonů Nokia X, avšak se systémem Windows Phone, pravdu se však zřejmě nikdy nedozvíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Nokia Lumia 635 mám v šupleti, další nechci

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *