Domů » Bleskovky » Ze hřbitova Microsoftu: prototyp Lumie 750 zachycen na videu

Ze hřbitova Microsoftu: prototyp Lumie 750 zachycen na videu

Předloni se Microsoft rozhodl omezit své mobilní portfolio na tři kategorie – lowend, vlajkové lodě a zařízení vhodná do podnikatelské sféry. Tato strategie bohužel dala stopku mnoha rozpracovaným smartphonům, hodinkám a tabletům, mezi nimiž se nacházela i Lumia 750, vyvíjená pod kódovým označením Guilin. Prototyp jednoho kousku se nicméně se značným zpožděním dostal do rukou redaktorům serveru NokiaBar.

Nutno podotknout, že Lumia 750 se rozhodně nechystala udělat díru do světa a už před dvěma roky se jednalo o slabší zařízení s 5″ HD displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 210/212, 1 GB RAM a 8GB pamětí. Z ucelené řady x50 nakonec spatřily světlo světa pouze modely Lumia 550, 650, 950 a 950 XL, ani ty však nezastavily postupný pád mobilních Windows do hlubiny. Za značkou Lumia se zavřely vody a o systém Windows 10 Mobile nemají zájem ani výrobci zařízení, ani vývojáři aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Pozriem špecifikácie, a dobre že nevyšla :-)

 2. standa (neregistrovaný)

  LOL

 3. SmetyCZ (neregistrovaný)

  No tak si zavzpomínáme na nabídku modelů z let, kdy ty telefony dělala Nokia, zamáčkneme slzu a hodíme facepalm nad chováním MS.

 4. …a o systém Windows 10 Mobile nemají zájem ani výrobci zařízení, ani vývojáři aplikací.

  To není možné, to nemůže být pravda ???? :-D

 5. M.K. (neregistrovaný)

  Alespoň, že ty nadpisy o mrtvolách a hřbitovech, se dnes už běžně používají, ještě nedávno tu kvůli těmto slovům mělo pár lidí hysterické záchvaty.

  • Q (neregistrovaný)

   Ked to zoberieme do detailov, operexny system je mrtvy vtedy, ak sa neaktualizuje a nevychadzju nan aplikacie. To v pripade mobilneho Windowsu neplati.

   • M.K. (neregistrovaný)

    Ovšem v tomto případě to znamená, že už se prakticky neprodávají, obchodníci už je téměř nenabízejí a výrobci žádné novinky s tímto systémem nepředstavují.

 6. Kufy (neregistrovaný)

  Pane Karásku, to spíše kvalita Vašich článků padá do hlubiny, když ani nevíte, že existuje model Lumia 550, ale zasvěceně o tom píšete. Navíc jste vytáhl minimálně dva roky staré video, ještě více než půl roku před tím, než MS vydal první Lumie řady x50. Telefon s uvedenými parametry nakonec vydal pod označením Lumia 650 ani ne před rokem.

 7. Han Solo SK (neregistrovaný)

  Co ma hypochonder napisane na nahrobnom kameni….“Ja som Vam to hovoril“ :-)

 8. Cerda (neregistrovaný)

  To už z těch prototypů co MS vyvíjel mohli natočit více odvážné modely a že jich bylo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *