Cena:

Ze hřbitova Microsoftu: prototyp Lumie 750 zachycen na videu

Předloni se Microsoft rozhodl omezit své mobilní portfolio na tři kategorie – lowend, vlajkové lodě a zařízení vhodná do podnikatelské sféry. Tato strategie bohužel dala stopku mnoha rozpracovaným smartphonům, hodinkám a tabletům, mezi nimiž se nacházela i Lumia 750, vyvíjená pod kódovým označením Guilin. Prototyp jednoho kousku se nicméně se značným zpožděním dostal do rukou redaktorům serveru NokiaBar.

Microsoft "Guilin" Lumia 555 (750) Prototypes Hands-on

Nutno podotknout, že Lumia 750 se rozhodně nechystala udělat díru do světa a už před dvěma roky se jednalo o slabší zařízení s 5″ HD displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 210/212, 1 GB RAM a 8GB pamětí. Z ucelené řady x50 nakonec spatřily světlo světa pouze modely Lumia 550, 650, 950 a 950 XL, ani ty však nezastavily postupný pád mobilních Windows do hlubiny. Za značkou Lumia se zavřely vody a o systém Windows 10 Mobile nemají zájem ani výrobci zařízení, ani vývojáři aplikací.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.