Domů » Bleskovky » Ze hřbitova Microsoftu: prototyp Lumie 750 zachycen na videu

Ze hřbitova Microsoftu: prototyp Lumie 750 zachycen na videu

Předloni se Microsoft rozhodl omezit své mobilní portfolio na tři kategorie – lowend, vlajkové lodě a zařízení vhodná do podnikatelské sféry. Tato strategie bohužel dala stopku mnoha rozpracovaným smartphonům, hodinkám a tabletům, mezi nimiž se nacházela i Lumia 750, vyvíjená pod kódovým označením Guilin. Prototyp jednoho kousku se nicméně se značným zpožděním dostal do rukou redaktorům serveru NokiaBar.

Microsoft "Guilin" Lumia 555 (750) Prototypes Hands-on

Nutno podotknout, že Lumia 750 se rozhodně nechystala udělat díru do světa a už před dvěma roky se jednalo o slabší zařízení s 5″ HD displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 210/212, 1 GB RAM a 8GB pamětí. Z ucelené řady x50 nakonec spatřily světlo světa pouze modely Lumia 550, 650, 950 a 950 XL, ani ty však nezastavily postupný pád mobilních Windows do hlubiny. Za značkou Lumia se zavřely vody a o systém Windows 10 Mobile nemají zájem ani výrobci zařízení, ani vývojáři aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Pozriem špecifikácie, a dobre že nevyšla :-)

 2. No tak si zavzpomínáme na nabídku modelů z let, kdy ty telefony dělala Nokia, zamáčkneme slzu a hodíme facepalm nad chováním MS.

 3. …a o systém Windows 10 Mobile nemají zájem ani výrobci zařízení, ani vývojáři aplikací.

  To není možné, to nemůže být pravda ???? :-D

 4. Alespoň, že ty nadpisy o mrtvolách a hřbitovech, se dnes už běžně používají, ještě nedávno tu kvůli těmto slovům mělo pár lidí hysterické záchvaty.

  • Ked to zoberieme do detailov, operexny system je mrtvy vtedy, ak sa neaktualizuje a nevychadzju nan aplikacie. To v pripade mobilneho Windowsu neplati.

   • Ovšem v tomto případě to znamená, že už se prakticky neprodávají, obchodníci už je téměř nenabízejí a výrobci žádné novinky s tímto systémem nepředstavují.

 5. Pane Karásku, to spíše kvalita Vašich článků padá do hlubiny, když ani nevíte, že existuje model Lumia 550, ale zasvěceně o tom píšete. Navíc jste vytáhl minimálně dva roky staré video, ještě více než půl roku před tím, než MS vydal první Lumie řady x50. Telefon s uvedenými parametry nakonec vydal pod označením Lumia 650 ani ne před rokem.

 6. Co ma hypochonder napisane na nahrobnom kameni….“Ja som Vam to hovoril“ :-)

 7. To už z těch prototypů co MS vyvíjel mohli natočit více odvážné modely a že jich bylo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).