Domů » Bleskovky » Nokia „Phoenix“ bude vyšší střední třída se Snapdragonem 710. Dorazí na podzim

Nokia „Phoenix“ bude vyšší střední třída se Snapdragonem 710. Dorazí na podzim

Společnost HMD Global letos přivedla na trh spoustu nových smartphonů Nokia, další ještě v průběhu letošního roku dorazí. Jedním z nich má být i model s kódovým jménem „Phoenix“.

Má se jednat o zařízení vyšší střední třídy s nedávno představeným čipsetem Qualcomm Snapdragon 710. Ten se vyznačuje podporou umělé inteligence a jen lehce nižším výkonem, než mají vlajkové Snapdragony s osmičkou na začátku. Dá se předpokládat, že i nová Nokia dostane do vínku fotoaparát s puncem značky Zeiss a protáhlý displej s poměrem 18:9. Nokia „Phoenix“ má být představena někdy na přelomu letošního podzimu a zimy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).