Domů » Bleskovky » Nokia oficiálně potvrdila, že se zatím k výrobě a prodeji telefonů nevrátí

Nokia oficiálně potvrdila, že se zatím k výrobě a prodeji telefonů nevrátí

Server Re/Code v minulém týdnu s odvoláním na dva nezávislé zdroje uvedl, že finská Nokia plánuje na příští rok velký comeback mezi výrobce mobilních telefonů. Tuto informací údajně potvrdil sám šéf čínského zastoupení finského giganta a tím, že k návrhu i výrobě nových telefonů bude docházet přímo v Číně. Poslední informace bude ale spíše pouze internetový výmysl, neboť Nokia zveřejnila přímo na svých oficiálních stránkách poměrně jasné stanovisko.

 

V něm uvádí, že zprávy o výzkumu a vývoji zařízení v Číně jsou nepravdivé a že Nokia nemá v současné době v plánu vyrábět nebo prodávat telefony pro koncové spotřebitele. Je možné, že s koupí Alcatelu-Lucent došlo v Nokii k radikálnímu rozhodnutí vsadit vše na jedinou kartu a smartphonový byznys jednou pro vždy nechat konkurentům.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. vlada (neregistrovaný)

  V soucasne dobe neznamena pristi rok.

  • vlada (neregistrovaný)

   Ad absurdum spolecnost Nokia take ani nevyrabi a ani neprodava tablet Nokia N1.

  • Beztak by to nemělo smysl a je dobře že to byla jen kachna….koupil by si někdo čínu které nokia propůjčila logo a možná pár patentů? já tedy ne.

  • Radsi cinu s logem MS :-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   AARON: MS uz zavrel cinske tovarne, takze ziadnu cinu od MS uz nekupis…

  • vlada (neregistrovaný)

   MS od Nokie koupil novou velkou tovarnu ve Vietnamu. Tam asi vyrabi vetsinu zarizeni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).