Nokia znovu potvrzuje návrat do mobilního byznysu, hned to ale nebude

Minulý měsíc generální ředitel Nokie Rajeev Suri v rozhovoru pro německý Manager Magazin uvedl, že se legendární finská společnost chystá vrátit mezi výrobce a prodejce mobilních telefonů, dnes již máme oficiální vyjádření černě na bílém. Nokia, která stála 14 let na postu největšího výrobce mobilních telefonů na světě, na svém blogu zveřejnila komentář, v němž prozrazuje svoje budoucí mobilní plány. Oficiální odpověď na otázku, zda se Nokia vrátí na trh s mobily, zní: Je to složité.

  

V současné době Nokia hledá velmi silného partnera, který bude zodpovědný za výrobu, prodej, marketing a zákaznickou podporu, neboť veškeré vlastní síly mobilní divize Nokie se přestěhovaly pod křídla Microsoftu (ač jich u Microsoftu po dvou vlnách propouštění moc nezůstalo). Nokia chce s novým partnerem úzce spolupracovat na designu a technologické diferenciaci, a pochopitelně mu poskytne k dispozici svoji značku. To je prozatím jediná možná cesta, jak se dostat mobilní telefony se značkou Nokia na pulty obchodů.

 
Tablet Nokia N1 vyrábí Foxconn. Stane se čínská firma i výrobcem budoucích telefonů Nokia?

Bohužel smlouva uzavřená s Microsoftem zakazuje Nokii návrat do mobilního byznysu ještě více než rok, reálný termín pro představení nových zařízení je tak čtvrté čtvrtletí roku 2016. Do té doby musí Nokia najít vhodného partnera a zároveň doufat, že se síla historicky úspěšné značky úplně nevytratí. Inu, je to složité.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku