Domů » Bleskovky » Nokia možná omylem odhalila připravovaný tablet s Windows RT

Nokia možná omylem odhalila připravovaný tablet s Windows RT

Přestože ne příliš oslavovaný CEO Nokie Stephen Elop již několikrát prohlásil, že prodeje tabletu s jejich značkou se v dohledné době nedočkáme, je stále spousta lidí, co tiše doufají v pravý opak. Těm by nyní mohl svitnout plamínek naděje. Pákistánská pobočka Nokie totiž během představování svých produktů promítla shodou okolností na plátno i obrázek tabletu s Windows RT. Nabízí se samozřejmě otázka, jaké úmysly zástupci společnosti s obrázkem měli, neboť na obrázku je vyobrazen i monitor zobrazující Windows. Je tedy možné, že by se snad Nokia pustila i do prodeje PC? Tomu se nám příliš věřit nechce, nicméně tablet už tak nereálný není.

Ve srovnání s velikostí Lumie 620 na fotografii by tablet měl nabízet sedmipalcový displej. Vzhledem k tomu, že se Nokia na Mobile World Congressu nechystá představit žádná zařízení a své trumfy si šetří až na dubnový Nokia World, je docela možné, že se zde kromě několika nových telefonů s Windows Phone 8 objeví právě i tablet s Windows 8 či Windows RT.

Richard Bláha

9 komentářů

 1. Gunt (neregistrovaný)

  No tak ať si celé RT nechaj. Jediný inteligentní důvod proč chtít Windows v tabletu by byla 100% podpora desktopových aplikací. Což není a navíc co jsem četl tak office pro RT není taky 1:1 to co v desktopu a nepodporuje makra. Tak k čemu si takový bastl cpát do tabletu?

  • Makra považuji za zbytečná. A ač si sám tablet s RT nekoupím, protože mne příliš omezuje, tak ale se stejným přístupem ty nemůžeš koupit iPad ani androidí tablety – ty toho víc, jak win RT neumějí…

  • …nemůžeš koupit iPad ani androidí tablety – ty toho víc, jak win RT neumějí… Hezky napsaná hloupost.

  • Kouzelné slůvko (sousloví): vzdálená plocha:-) Třeba pomocí bezplatného Team Viewer (nekomerční užití), jsou i jiné cesty. Pokud ale častější potřeba plných Office, tak samozřejmě „wintel“ platforma, to stále platí a doposud bude. I přes pindy MS o WRT.

  • „Hezky napsaná hloupost.“

   Ok, mohu si na iPadu spustit desktopovou aplikaci z Macu? Nebo nedejbože dokonce z Windows? Mohu si na iPad instalovat aplikace jinak než přes iTunes? Ne, nemohu. Stejně tak to nejde u Win RT.

   Tak kde vidíš tu hloupost?

  • Momentálně ve všem co napíšeš. Ale ona zaujatost je jako vir, takže je lepší některé detajly neřešit ;-)

 2. A to chystá aj TV/Desktop?

 3. js (neregistrovaný)

  k čemu makra? osobně používám office již řadu let a makra jsem v něm nikdy nevyužil, 100% (ne)kompatibilita aplikací by mi na RT taky nevadila či že to není 1:1 co desktop, pokud je aplikace kvalitní a dobře vytvořená – je to přece jen tablet (s win RT) více na konzumování obsahu než jeho vytváření… co mi vadí víc je jeho dost přemrštěná cena, absence 7 palcových verzí a velikost místa na disku (spolu s nemožností instalovat aplikace na sd kartu), abych měl v nejnižší verzi jen necelých 16 GB pro aplikace bez možnosti si to nějak časem rozšířit se mi zdá na Windows dost málo…

  • metro aplikácie nezaberajú, ani nebudú zaberať GB, ale rádovo vždy len MB. Taže 16GB je dostatočných, hlavne ak si na dáta zoženiem 64GB pamäťovú kartu, malo by to postačiť aj náročnejšiemu používateľovi

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).