Nokia Mercury: takhle měl vypadat konkurent zrušeného Surface Mini

Máme tu další díl nepravidelného seriálu „ze hřbitova Microsoftu“. V minulém týdnu jsme měli tu čest podívat se na zrušený tablet Surface Mini (více informací), nyní přes sebou máme první fotografie tabletu Nokia Mercury, který měl být jeho konkurentem.

Tablet Nokia Mercury měl přijít v roce 2014, tedy v době, kdy Microsoft přebíral mobilní divizi Nokie. Paradoxně připravovaný tablet s logem finské společnosti byl na tom s výbavou mnohem lépe, než zrušený Surface Mini, a možná právě proto se jej redmonští rozhodli neuvádět. Mercury totiž poháněl čipset Intel Atom Z3795 spárovaný se 2 GB RAM, což postačilo na běh plnohodnotných Windows 8, zatímco Surface Mini si musel vystačit s ořezanými Windows RT.

Designově tablet Mercury zapadal do éry smartphonů Lumia, měl mít barevné polykarbonátové unibody tělo, v jehož zádech s skvěla kruhová čočka hlavního fotoaparátů. Kamerka se nacházela i na čelní straně, přes kterou se roztahoval osmipalcový displej s příjemně tenkými postranními rámečky. Na pravé straně zad se nacházel i široký odnímatelný slot, který zřejmě sloužil pro vložení microSD karty a zřejmě i SIM karty pro používání tabletu v sítích LTE.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku