Domů » Bleskovky » Nokia McLaren a 3D gesta: Co vše bude možné ve Windows Phone dělat bez dotyku?

Nokia McLaren a 3D gesta: Co vše bude možné ve Windows Phone dělat bez dotyku?

Podle zdroje Evleaks víme, že na podzim má přijít nová vlajková loď od Nokie/Microsoftu s prozatím kódovým označením McLaren a podporou bezdotykových 3D gest. Ve víkendovém článku jsme vám přiblížili, jak by tato gesta mohla fungovat na domovské obrazovce s dlaždicemi, nyní díky informovaným zdrojům serveru theverge.com můžeme přinést další novinky z této oblasti.

 

Real Motion, jak údajně Nokia bezdotykové ovládání nazývá, je vyvíjen již několik let a McLaren by měl být první zařízení s jeho podporou. Tento telefon by měl být podobný Lumii 1020, možná se bude jednat o přímého nástupce. Přestože mobilní divize Nokie patří oficiálně Microsoftu, Real Motion by měl zůstat za jeho branami a ostatní výrobci telefonů s Windows Phone by k této technologii neměli mít dočasně přístup.

 

Kromě funkce Mix View, kterou jsme popsali ve víkendovém článku, bychom se měli dočkat například automatického přijímání hovorů při přiblížení telefonu k uchu, případně jeho odmítnutí při zasunutí do kapsy. V případě překrytí displeje telefonu dlaní se má automaticky nastavit tichý režim, při několikanásobném pohybu ruky před displejem se utlumí aktuální upomínka. Gestům by neměly uniknout ani strany telefonu, při pohybu prstem po straně zařízení by mělo například docházet k přibližování fotografované scény.

 
Bude McLaren nástupce Lumie 1020?

Microsoft se zřejmě bude snažit v budoucnu odstranit veškerá hardwarová tlačítka na svých telefonech a nahradit je pouze dotykovým displejem a ovládáním skrze bezdotyková gesta. I když žádná z výše uvedených novinek není oficiálně potvrzena, máme o důvody víc, proč se těšit na podzim, kdy má být McLaren podle Evleaks představen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. ... (neregistrovaný)

  keď som kupoval 808, začali byť info že bude 909\1020

  teraz planujem kupit 1020 mame tu toto… Mam ist

  do 1020 :-D?

  • Jo no, jenže když takhle budeš přemýšlet tak si ve finále nic nekoupíš :D Já mám aktuálně stařičké HTC HD7 (s WP 7.8) a plánuju si koupit Nokia Lumia 520 jako dočasně a počkám si na nové modely v zimě co nabídne Nokia :)

  • Miroslav Havlíček

   Já bych počkal. L1020 fotí parádně, ale ten starší hardware je znát a zpracování těch obřích snímků trvá dost dlouho. McLaren alias L1030 si s tím určitě poradí mnohem líp.

  • Paja (neregistrovaný)

   Doufám že máte pravdu a bude to nástupce L1020.

 2. prve informacie o tomto telefone boli uz v januari tohto roku (Lumia 1820)

 3. atlas (neregistrovaný)

  Doufám ze zachovají hadwerova tlačítka než softwarové ze mit na displeji tlačítka ze by to bylo jako u androidu která. Se mi vůbec nelibi protože to zabira dost displeje .

  • Zkusil bych nejdříve zapracovat na slovním projevu. Člověk se docela zapotí, než vydedukuje, co jsi chtěl vlastně říci…

   Možná to zabírá dost displeje, ale zpravidla jsou takové displeje v poměru, který to kompenzuje. Navíc lišta se dá schovat.

   Osobně také preferuji HW tlačítka. Toto řešení je určené hlavně do levnějších modelů. Pokud to u levných zařízení ušetří zákazníkům peníze, proč ne.

  • jak píše MCEZA – ty displeje jsou o řádek s tlačítky vyšší, takže to nic navíc nezabere, alespoň v režimu na výšku

 4. Kdyby nekoho zajimalo tak tady je ukazka primo z MS o jejich 3D snimani. Vypad to pomerne zajimave a na muj vkus i docela presne.

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).