Domů » Bleskovky » Nokia Mapy pro Windows Phone: Nové informace a screenshoty

Nokia Mapy pro Windows Phone: Nové informace a screenshoty

Na internetu se objevily první snímky toužebně očekávané aplikace Nokia Maps. Ta má kromě plnohodnotné pěší i automobilové navigace nabídnout i 3D mapy, okolní POI (zajímavá místa) včetně jejich uživatelských fotografií a podle jednoho screenshotu to vypadá i na plánování cesty s návazností na veřejné dopravní prostředky. Samozřejmostí je jednoduché a přehledné grafické rozhraní na bázi Metro UI.

Podle tiskové zprávy z letošního února počítal Microsoft s integrací mapových podkladů od Nokie přímo do své služby Bing Maps. Otázkou tedy zůstává, zda je tato aplikace jenom prozatimním řešením, nebo redmondská společnost od svých původních plánů úplně ustoupila. Komunitou také kolují zatím nepodložené dohady o dostupnosti Nokia Maps pro telefony od ostatních výrobců. Zatím nejčastěji vyslovovaným názorem je ten, že bude aplikace dostupná pro všechny, majitelé Nokií ji ale narozdíl od ostatních dostanou ke svým zařízením zdarma.

Jak to nakonec skutečně dopadne se ale s jistotou dozvíme až na konferenci Nokia World, která se koná 26. a 27. října v Londýně. Zatím nás může těšit fakt, že podle snímků obrazovky bude aplikace dostupná ve 22 lokalizovaných verzích, včetně češtiny.

 2011//NokiaMaps/marketplace1.png2011//NokiaMaps/marketplace2.png2011//NokiaMaps/placeholder1.png

2011//NokiaMaps/screenshot1.png  2011//NokiaMaps/screenshot2.png  2011//NokiaMaps/screenshot3.png

2011//NokiaMaps/start.png  2011//NokiaMaps/screenshot4.png  

Zdroj: IStartedSomething.com

Miroslav Havlíček

4 komentářů

  1. Michal Javůrek

    Tak na to jsem zvědavý. Docela bych uvažoval nad koupí Nokie, pokud tam bude navigace zdarma :)

  2. Mno tak teda dobře, tak já s koupí Omnia W teda ještě počkám, ale SeaRay můj další foun určitě nebude, je hnusnej. Sem zvědavej na ostatní modely Nokie a také na to, kdy je nám, prosebníčkům, nabídnou ke koupi :D

  3. Mně se tedy přístroj od Nokie líbí… Četl jsem, že v něm bude WP7.5+ (něco jako Mango plus).

  4. Jasně, design je čistě subjektivní. Mně proste připomíná nespecfickej gumovej sportovní doplněk z tržnice, o praktických nevýhodách displaye vystouplého nad tělo telefonu nemluvě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).