Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 930 nenabídne funkci Glance Screen: Známe důvody

Nokia Lumia 930 nenabídne funkci Glance Screen: Známe důvody

Funkce Glance Screen je jeden z příjemných bonusů, který přidává finská Nokia jako bonus pro své telefony se systémem Windows Phone a najdeme ji rovněž v přístrojích řady Nokia X. Jedná se o schopnost mobilního telefonu zobrazovat na displeji v pohotovostním režimu informace o čase, nabíjení, a také o zmeškaných událostech. Dosud byla tato funkce podmíněna přítomností displeje s technologií ClearBlack, z tohoto důvodu ji nedostala například nejrozšířenější Nokia Lumia 520 (recenze). Bohužel tato funkce není k dispozici ani pro novou vlajkovou loď Nokie – Lumii 930.

 

V případě nové Nokie Lumie 930 a také její americké varianty 929 se problém nachází jinde, než v technologii ClearBlack. Redaktoři serveru WPCentral položili Nokii otázku na toto téma a dozvědeli se důvody, proč se budoucí majitelé vlajkové lodě této vymoženosti nedočkají. Potíž není ani v technologii AMOLED, Glance Screen funguje na mnoha telefonech s AMOLED displejem, potíž není ani ve Full HD rozlišení displeje, na Lumii 1520 funguje Glance Screen bez problémů.

 

Potíž je v konkrétním typu displeje, který je v Lumii 930 respektive 929 použitý. Aby bylo možné funkci Glance Screen implementovat, je zapotřebí použít displej s paměťovou komponentou, která zajistí zobrazení a udržení informací na jeho obrazovce. Jelikož Nokia neprodukuje vlastní displeje, musí vzít za vděk displejům z továren jiných společností a ty v současnosti trojkombinaci AMOLED, Full HD a displejová paměť nenabízí. Patrně by nebyl problém tento displej vyrobit, displeje ze současné masové produkce jsou však dramaticky levnější.

 

Zadáním výroby těchto displejů by buď vzrostla cena zařízení nebo by Nokia musela snížit marži svých vlajkových modelů. Otázkou je, proč Nokia nepoužila LCD displej, který by mnoho potenciálních zájemců o tyto modely vidělo raději? Zřejmě za to může cena, konstrukční tloušťka nebo menší spotřeba AMOLED displejů. V Nokii bylo nicméně na toto téma vedeno mnoho rozhovorů a výrobce si je vědom, že lidé budou funkci Glance Screen postrádat. Nokia patrně vyvine snahu omezení vyplývající z typu displeje nějakým způsobem obejít. Budeme doufat, že se jí to podaří a že v budoucnu nové Nokie Glance Screen dostanou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
47 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments