Nokia Lumia 920 a 820: Předpokládané ceny a datum uvedení na trh

Nokia předevčírem představila dva nové smartphony s operačním systémem Windows Phone 8 (preview), a i když se během keynote bylo na co dívat, to hlavní během představení nezaznělo – cena a dostupnost na jednotlivých trzích. S upřesněním cen přispěchal alespoň server Winfuture.de; Nokia Lumia 920 by se v Německu měla začít prodávat už v polovině října letošního roku za 599 EUR (zhruba 14 750 Kč bez DPH). V tento termín by nová vlajková loď Nokie měla být dostupná také ve Francii, Velké Británii, Itálii a Rusku. O něco později by se měli dočkat zákazníci v Polsku, Portugalsku a Španělsku. Česká republika v seznamu úplně chybí.

Zkusíme si trochu zaspekulovat – při „pozitivních“ odhadech tipujeme, že by se u nás Lumia 920 (hardwarové parametry) mohla objevit v průběhu listopadu za cenu někde okolo 15 990 Kč. V horším případě se letos nedočkáme a Lumia 920 na náš trh dorazí až na začátku příštího roku, ale tak nějak tajně doufáme, že se nebude opakovat stejný scénář jako v případě modelu Lumia 900. Je možné, že Nokia uvede na trh ještě levnější variantu Lumie 920 bez podpory LTE.

 
Nokia Lumia 920 a Lumia 820 (vpravo)

Nokia Lumia 820 (hardwarové parametry) se ve výše zmíněných zemích začne prodávat zhruba s dvoutýdenním zpožděním za 449 EUR (11 040 Kč bez DPH).

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku