Domů » Bleskovky » Nokia Lumia 920 a 820: Předpokládané ceny a datum uvedení na trh

Nokia Lumia 920 a 820: Předpokládané ceny a datum uvedení na trh

Nokia předevčírem představila dva nové smartphony s operačním systémem Windows Phone 8 (preview), a i když se během keynote bylo na co dívat, to hlavní během představení nezaznělo – cena a dostupnost na jednotlivých trzích. S upřesněním cen přispěchal alespoň server Winfuture.de; Nokia Lumia 920 by se v Německu měla začít prodávat už v polovině října letošního roku za 599 EUR (zhruba 14 750 Kč bez DPH). V tento termín by nová vlajková loď Nokie měla být dostupná také ve Francii, Velké Británii, Itálii a Rusku. O něco později by se měli dočkat zákazníci v Polsku, Portugalsku a Španělsku. Česká republika v seznamu úplně chybí.

Zkusíme si trochu zaspekulovat – při „pozitivních“ odhadech tipujeme, že by se u nás Lumia 920 (hardwarové parametry) mohla objevit v průběhu listopadu za cenu někde okolo 15 990 Kč. V horším případě se letos nedočkáme a Lumia 920 na náš trh dorazí až na začátku příštího roku, ale tak nějak tajně doufáme, že se nebude opakovat stejný scénář jako v případě modelu Lumia 900. Je možné, že Nokia uvede na trh ještě levnější variantu Lumie 920 bez podpory LTE.

 
Nokia Lumia 920 a Lumia 820 (vpravo)


Nokia Lumia 820 (hardwarové parametry) se ve výše zmíněných zemích začne prodávat zhruba s dvoutýdenním zpožděním za 449 EUR (11 040 Kč bez DPH).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
FantomasMan
Anonym
FantomasMan

Cenu sú také ako som očakával. Čakal niekto niečo iné ? Alebo sa tu našiel „šialenec“ čo čakal 920 za 400 Euro ? Viac mi vadia rozmery a váha 920. 820 je pre mňa mŕtva. Ja kupujem ne TOP výrobky výrobcov. A preto sa budem musieť opäť obzerať po konkurencii. Ale u WPH ostávam. Vyhovujemi podstatne viac ako Android.

FantomasMan
Anonym
FantomasMan

Sorry ešte je ráno. Čiže oprava : Ja kupujem len TOP výrobky výrobcov ! Lebo tam sa človek dočká adekvátnej podpory a aktualizácie.

uni
Uživatel
uni

Tak to je jako u PC. Tam clovek take stavi stale za prakticke stejne penize. Jen zdroj nema 400W ale 800W, CPU nema 1 jadro ale 4, neni tam HDD na system ale SSD, atd. U telefonu podobne, hiend za 15k.

steelspace
Anonym
steelspace

Já jsem čekal cenu kolem 18k. Za 16 je to slušné.

lojza_
Anonym
lojza_

A kde je nějaký WP7 model pro masové rozšíření? Myslím pro normálního uživatele, kterej nechce dát za mobil 12 a víc tisíc? Kde je nějaký model za 3000Kč, za 5000Kč? Lumia 610 a ZTE Tania? To je hodně slabý. Neexistence modelů v tomto segmentu trhu je největší brzda rozvoje WP7. Nechápu výrobce, proč představují jenom hi-end modely (ano, vím, největší marže a největší zisk, ovšem taky nejmenší prodeje). Takhle si moc velkou základnu zákazníků nevybudují. Třeba u Androidu jsou na výběr modelu už od 2500Kč …

steelspace
Anonym
steelspace

iPhone stojí taky tolik, ne-li víc, a základnu má.

lojza_
Anonym
lojza_

iPhone je trochu jiná kategorie, nesrovnatelná s WP7, Androidem a vůbec s ostatními výrobci. Z nějakého důvodu má kolem sebe punc vyjímečnosti, lidi ho berou jako důkaz toho, že patří do „vyšší“ nebo extra společnosti (viz mánie v Číně).

uni
Uživatel
uni

lojza_: Tenhle pitomý názor neustále omílá stejná skupina nedozrálých. Můžeš mi říct, co má být výjimečného na telefonu za 0 nebo 99 dolarů ke smlouvě (cena iPhone 3GS resp. iPhone 4 ke smlouvě v USA). To je naprostá masovka, nejen v USA, ale i na západ od nás. To jen tady mají někteří potřebu neustále vytvářet nějakou bublinu. A ano, je možné, že na východě, kde je mentalita jiná může být nějaká věc kultem, a Apple má k tomu nejblíže. Mnoho společností jen závidí.

lojza_
Anonym
lojza_

Ano, přesně tak. Ani já nechápu, odkud se to vzalo, v USA masovka, u nás něco extra. Na majitele iPhone se pohlíží jako na zvláštní skupinu lidí, která na to má (tedy alespoň u nás, nevím jak v Německu, Rakousku apod.). Je to dáno především cenou, protože u nás pořád platí (nesmyslné) pravidlo nejdražší = nejlepší.

uni
Uživatel
uni

LOJZA_: To nevím, řekněme v nejbližším soukromém okolí mám 4 iPhonisty, až na jednu osobu řekněme s nadprůměrným příjmem (ta jedna osoba má násobek průměru) a ani jeden si ho nějak nekupoval jako status (no možná ta slečna…). Zato ale od jiných (např. zde), co jej nemají neustále posloucháme…. Nevím kdo má problém…

uni
Uživatel
uni

BTW. až do nedávné doby shodou okolností ty čtyři osoby pokryli komplet iPhone evoluci dostupnou v ČR (tedy od 3G po iP4S) a občas bylo snadné porovnání, jak jde evoluce:-)

Pipa
Anonym
Pipa

Přesně tak to je, iphone má rozšíření protože se všude okolo rozdává k paušálům za hubičku, jen u nás za founy k poušálům chtěj miliony (obecně) takže u nás má iphone punc vyjímečnosti – vždyť to je ten foun za 10 tis. a více ……