TOPlist

Nokia Lumia 900 oficiálně: 4,3″ displej, přední kamerka a LTE

Šéf Nokie Stephen Elop v noci na dnešek v Las Vegas odhalil dlouho očekávaný smartphone Lumia 900 běžící na operačním systému Windows Phone 7,5. Nová vlajková loď finského výrobce svými parametry prakticky potvrzuje předchozí spekulace. Tvarem se výrazně podobá dříve představené osmistovce, přichází ale s větší úhlopříčkou displeje, konktrétně 4,3 palce. Technologie zůstává stejná, jedná se o ClearBlack AMOLED displej s rozlišením 480 x 800 pixelů, krytý odolným sklem Gorilla Glass a zasazený do jednolitého polykarbonátového těla telefonu o rozměrech 6,86 cm x 12,78 cm x 1,14 cm a o hmotnosti 159 gramů. Zatím byla oznámena dvě barevná provedení, černá a modrá (cyan).

-

Dostatečnou výdrž by měl pro zařízení s procesorem o frekvenci 1,4 GHz  a 512 MB RAM podporující datové přenosy v sítích LTE zajistit akumulátor o kapacitě 1830 mAh. Telefon je vybaven dvěma fotoaparáty. Ten zadní disponuje rozlišením 8 Mpx, optikou Carl Zeiss, světelností f2,2, duálním LED bleskem a schopností natáčet HD videa (720p). Přední kamerka sloužící pro videohovory (např. prostřednictvím předinstalované aplikace Tango) nabídne rozlišení 1,3 MPx a světelnost f2,4. Pro někoho může být zklamáním dnes již průměrná interní paměť přístroje o velikosti 16 GB.

-

Po softwarové stránce bude Lumia 900 téměř shodná se svými předchůdkyněmi. Nabídne zdarma aplikace Nokia Autem, Nokia Mapy a ESPN Sports Hub. Navíc bude obsahovat výše zmíněného klienta pro videohovory Tango a speciální aplikace od AT&T.

Tím se dostáváme k té špatné zprávě. Nokia Lumia 900 bude totiž (alespoň zatím) oficiálně dostupná pouze na americkém trhu s exkluzivitou právě pro výše zmíněného operátora AT&T. Zda, případně kdy a za kolik se jí dočkáme i v Evropě, zatím zůstává tajemstvím.

- - -

Zdroje: Nokia, Engadget

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku